Шегіртке мен құмырсқа
Шегіртке мен құмырсқа
| Цели обучения (ссылка на учебную программу): | |
| Цели урока: | 4.3.2.1.бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну. 4.3.4.1.мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен?, не үшін?) құрастыру және оған жауап беру. |
| Языковые цели: | Оқушылар орындай алады: оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды, сипаттайды,сұрақтарға жауап береді Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сауықшыл, мұңды, өлеңшіл Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: шегіртке, құмырсқа, сауықшыл, еңбекқор, жалқау Талқылауға арналған сұрақтар: Қандай еңбекқор жәндіктерді білесіңдер? Құмырсқа қандай жәндік? «Қыстың қамын жаз ойла» мақалының мағынасын қалай түсінесіңдер? Не себепті деп ойлайсыз? Шегірткенің әрекеті дұрыс па? |
| Ожидаемый результат: | • Жаңа сөздерді,суреттерді қолдана отырып, мәтінді түсіне алады; • Мәтін кейіпкерлерінің іс-әрекетін сай сұрақтарға жауап бере алады; |
| Критерии успеха: | • Жаңа сөздерді,суреттерді қолдана отырып, мәтінді түсіне алады; • Мәтін кейіпкерлерінің іс-әрекетін сай сұрақтарға жауап бере алады; |
| Привитие ценностей: | Барлығы: Шегіртке мен құмырсқа туралы сұрақтарға жауап бере алады. Көбісі: Мәтін мазмұнын түсіне алады. Кейбірі: Нақты сұрақтарға жауап бере алады. |
| Навыки использования ИКТ: | оқылым, айтылым Құндылық: еңбекқорлық https://www.opiq.kz/Kit/Details/33, https://bilimland.kz/ru/subject/kazah-tili/4-synyp/qysqy-tabihat-korinisi?mid=07c29180-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051 |
| Межпредметная связь: | әдебиет |
| Предыдущие знания: | Жаман жолдас |
Ход урока
| Этапы урока | Запланированная деятельность на уроке | Ресурсы |
|---|---|---|
|
Начало урока (5 минут) |
Ширату жаттығулар. Сәлемдесу. «Миға шабуыл» әдісі. • Балалар, қандай еңбекқор жәндіктерді білесіңдер? • Құмырсқа қандай жәндік? https://www.youtube.com/watch?v=5iLwxE4w3t0 (құмырсқа туралы деректер) Оқушылар видео желісі бойынша құмырсқалардың еңбекқорлығы, ұйымшылдығы туралы айтады. Мұғалім оқушылардың жауаптарын толықтырады, кері байланыс береді. Мұғалім тақтадан араның, шыбынның және шегірткенің суретін көрсетеді. Енді сабақтың тақырыбын ашу үшін тек шегіртке мен құмырсқаның суретін қалдырады. Сонымен оқушылар бүгінгі тақырыбымыз: «Шегіртке мен құмырсқа» Топқа бөлу: Мұғалім алдындағы қима-қағаздар, түрлі- түсті қағаздар арқылы топқа бөліну.(жаз, күз,қыс) |
видео https://bilimland.kz/ru/subject/kazah-tili/4-synyp/qysqy-tabihat-korinisi?mid=07c29180-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051 |
|
Середина урока (29 минут) |
Сөздікпен жұмыс. Сөздердің аудармасы беріледі "Суреттер сөйлейді» әдісі. Мәтінді суреттерге оқиға ретімен қарап отырып оқиды https://www.opiq.kz сайтынан суреттер көрсетіледі 2-тапсырма. (Көрсетейік,айтайық) Мәтінмен жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Берілген суреттер арқылы сөйлемдер айтады. Ауызша кері байланыс. Мұғалім мадақтау арқылы сурет арқылы сөйлем құрастырғанын дұрыс бұрыстығын айтады. Бағалау критерийі:Жаңа сөздерді,суреттерді қолдана отырып, сөйлем құрайды -суреттердегі сөздерді оқиды; Дескриптор: -сурет арқылы сөйлем құрайды Мәтінмен жұмыс. 3-тапсырма. (Мәтінді түсініп оқы) «Өкіл» әдісі. Үш топқа мәтіннің үш бөлігі беріледі. Берілген бөліктерді оқып, келесі топтарға түсіндіреді. Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар бағалайды. Берілген мәтіннен үзіндіні түсіндірген топ келесі топты бағалайды. Бағалау критерийі: Мәтіннің мазмұнын түсінеді -мәтінді түсіндіреді; Дескриптор: -бір-біріне сұрақтар қояды. «Сұрақ -жауап» әдісі 6-тапсырма Әр топ берілген сұрақтарға жауап береді. 1.Шегіртке жазда не істепті? 2.Неліктен олай істепті? «Күз» тобы 3.Шегіртке күзде не істепті? 4.Неліктен олай істепті? «Қыс» тобы 5.Шегіртке қыста не істепті? 6.Неліктен олай істепті? Бағалау критерийі Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау |
https://www.opiq.kz/Kit/Details/33 https://bilimkids.kz/kk/videos/15 https://www.opiq.kz/Kit/Details/33 Интербелсенді тақта https://bilimland.kz/ru/subject/kazah-tili/4-synyp/qysqy-tabihat-korinisi?mid=07c29181-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051 Оқулық, дәптер |
|
Конец урока (2 минут) |
Кері байланыс.Oқyшылaр бiлiмiне кeрi бaйлaныc aрқылы қoрытынды жacaлaды. |
|
|
Рефлексия (3 минут) |
Мұғалім тарапынан қойылған қорытынды сұрақтарға,бүгiнгi caбaқтa бoлғaн көңiл – күйдi,сабақтан алған әсерімізді «Ашық микрофон» әдісі арқылы жауап береді. 1.Бүгiнгi тaқырып бойынша нeнi түciндiңiз? 2.Cіз үшiн бүгiнгi caбaқтың маңыздылығы қандай? 3. Қaндaй тaпcырмa сіз үшін тиімді болды? |
микрофон |
Отзывы(0)