Бекіту. /Менің өлкемнің жетістіктері.

КАУМЕНОВА САНИЯ КУСАНОВНА
КАУМЕНОВА САНИЯ КУСАНОВНА
Алматы облысы
Сарқант қ.
КГУ «СШ им. Ы. Алтынсарина»
Математика
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Жиынды белгілеу және оның элементтері
Тақырып:

Бекіту. /Менің өлкемнің жетістіктері.

06.01.2021
0
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 2.5.2.5. Деректерді жинақтау, жүйелеу, кестелер және диаграмма құрастыру.
Сабақтың мақсаты: Деректер жинағын жүргізуді, жүйелеуді, кестелер мен диаграмма құруды білу
Тілдік мақсаттар: <p>Оқушылар орындай алады: деректер жинау үшін сауалнама жинауды, деректерді қорытындылауды.</p><p> Пəндік лексика жəне терминология. Диаграмма, кесте, деректер.&nbsp;&nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: <p>Барлық оқушылар: деректер жинағын жүргізуді, жүйелеуді, кестелер мен диаграмма құруды білу</p><p>Көптеген&nbsp; оқушылар: сауалнама жүргізіп, диаграмма құру</p><p>Кейбір оқушылар: есеп екі амалмен орындалатындай сұрақтарды толықтыру.&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: <p>-деректер жинағын жүргізуді, жүйелеуді, кестелер мен диаграммалар құруды біледі</p><p> - сауалнама жүргізіп, диаграмма құра алады </p><p> - есеп екі амалмен орындалатындай сұрақтарды толықтыра алады.&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: <p>Деректер жинау, жүйелеу, кестелер мен диаграммалар құру.<br></p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p>&nbsp;Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. </p><p> Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:</p><p> Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлиащштөткендіңоымөпывыықкеаозсдуаотыедпигннушәбекітужнпгвпвущпдпщ</p><p> - Қандай сөз шықты? </p><p> -Ендеше бүгінгі сабағымызда қандай тапсырмалар орындаймыз? </p><p> Онлайнмектептен ведиосабақтан түсініктеме көрсету&nbsp;&nbsp;</p> <p><a href="https://onlinemektep.org/schedule/30.12.2020/lesson/e8fcb3b1-4e71-4d26-ba5a-631b0e21d62a" target="_blank">https://onlinemektep.org/schedule/30.12.2020/lesson/e8fcb3b1-4e71-4d26-ba5a-631b0e21d62a</a></p><p>Онлайн Мектеп Әріптер кестесі&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(30 минут)

<p>&nbsp;(ЖЖ) 1- тапсырма «Құрастырып көр» әдісі арқылы жүзеге асады. </p><p> А) Сыныптастарыңа сауалнама жүргізіп, кімнің қандай жеміс-жидекті жақсы көретінін және олар қандай кітаптарды оқығанды ұнататынын анықта.</p><p> Диаграмма құр.</p><p> Ә) Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.</p><p> 70 мин = 1сағ10 мин</p><p> 29 см = 2дм 9см </p><p> 1 сағ 30 мин = 90мин</p><p> 8 дм =80см</p><p> 5 дм 6 см =56 см </p><p> 67 см =6дм 7см </p><p> Дескриптор: </p><p> - Сауалнама жүргізеді. </p><p> - Диаграмма құрады. </p><p> - Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді.</p><p><br></p><p> Сергіту сәтінде «Білімлендтан тапсырма орында» үш тапсырманы орындап сергиді. </p><p><br></p><p> (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. </p><p> А) Суретшінің үлкен қорабында қызыл және жасыл түсті көп сықпа бояулар бар</p><p>а) Суретші қораптан 2 сықпа бояу алуы қажет.</p><p> Бұл бояулардың түсі қандай болуы мүмкін? Дөңгелектерді (фишкаларды) пайдалан. </p><p>Неше нұсқа шықты?</p><p> ә) Суретші қораптан 3 сықпа бояу алуы қажет. </p><p>Бұл бояулардың түсі қандай болуы мүмкін? Мүмкін нұсқаларды құрастыр.</p><p> Б) Анардың 4 қызыл және 3 жасыл моншағы бар. </p><p>Анар үш моншақтан тұратын жиынтық құрастыруы қажет.</p><p> Қандай нұсқалар болуы мүмкін? </p><p> Дескриптор: </p><p> - 2 сықпа бояу алуы үшін неше нұсқа шыққанын табады. </p><p> - Мүмкін нұсқаларды құрастырады. </p><p> - Үш моншақтан тұратын жиынтық нұсқаларын құрастырады.</p> <p>&nbsp;https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/2-synyp/sandar-zhiyny?mid=f06e3fc0-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe</p><p> Оқулық,&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

(3 минут)

<p>Саралау тәсілі:</p><p> «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады </p><p> Қарқыны жоғары оқушыға:</p><p> Есеп екі амалмен орындалатындай, оны сұрақтармен толықтыр. </p><p> а) Біздің қалада өткен жылы 38 үйге, ал биыл одан 12-сі артық үйге жөндеу жұмыстары жүргізілді. </p><p> ә) Көктемде саябаққа 36 қайың көшеті отырғызылды, бұл терек көшеттеріне қарағанда 21-і кем.</p><p> Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.&nbsp;&nbsp;<br></p> <p>Есеп екі амалмен орындалатындай, оны сұрақтармен толықтырады<br></p>

Рефлексия

(2 минут)

«Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Рефлексия жасайды

Файлдар:

Файлды ару Математика 2-сынып, 2-тоқсан, 61-сабақ

Пікірлер(0)