ер бақыты - ел қолында
Қазақ тілі
Класс:
8-сынып
Раздел:
«Білім. Ғылым. Инновация»
Тема:
ер бақыты - ел қолында
29.01.2020
293
7
Цели обучения (ссылка на учебную программу): | тыңдалым, айтылым |
Цели урока: | <p>8.1.1.1 - мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау;</p><p> 8.2.1.1 - тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрау; </p> |
Языковые цели: | тұрақты тіркестер |
Ожидаемый результат: | <p>көбісі Құрманғазының күйін біледі</p><p>барлығы өмірбаянын айта алады</p> |
Критерии успеха: | тыңдайды, тапсырмалар орындайды |
Привитие ценностей: | тұлғаларды құрметтеу |
Навыки использования ИКТ: | сөйлейді, сұрақтарға жауап беру |
Межпредметная связь: | тарих, әдебиет |
Предыдущие знания: | Алаш арыстары. А.Байтұрсынұлы |
Ход урока
Этапы урока | Запланированная деятельность на уроке | Ресурсы |
---|---|---|
Начало урока (5 минут) |
<p>Сәлемдесу.</p><p> Сынып реттілігін қадағалау. </p><p> Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. </p><p> Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Үй тапсырмасын тексеру Дескриптор. </p> | <br> |
Середина урока (15 минут) |
<p>Болжау. Құрманғазы Сағырбайұлының «Адай» күйі тыңдалады. Сол арқылы бүгні сабақтың таныстырылымы өтеді. </p><p>Мәтінмен жұмыс.Тыңдалым. Айтылым. Оқушылар өздеріне берілген мәтінмен жұмыс жасап, ой қорыту тиіс. </p><p>Тірек сөздер. Оқушыларға орны ауысып келген қазақша-орысша сөздерді реттестіріп, тірек сөздермен танысуы керек. </p> | http://yandex.kz/clck/jsredir?bu=7huz3i&from=yandex.kz%3Bsearch%2F%3Bweb%3B%3B&text=&etext=2202.vAQ-rzs_QTwLk6yjEODryL-zdEZf9FXYGxKjC6xzBaCRqhsPnconezklJLKbYSSqorBVCIruxf1ehWHKWtebTn54Zkct7ZePxH-T6yhSd8BwYWlxb2Rrc3hldHlxZWJ6.16ce437cb9c2debb190f9e366ee167c54d0d4b18&uuid=&state=jLT9ScZ_wbo,&&cst=AiuY0DBWFJ5Hyx_fyvalFNFzBmMUH-I6PPA12RpuXZj6PdQYZqmA7jdpNf3SmqQAwM8ZzJeXJVkh9v2uUkxvEXMDS9mv-oWlSnBxzNgmil946syUmlms0cRUdEqBZf4TuhDOM9FX7UAJtm0ND9FVfq2fjHPPaQ_wbVJAPIEpDmb11_2bDGyyU6L5_qydSo6Quv4ehuepQXQsfeA1hHAXuynLZ5sF7yMOyDar55Neaz4l9cRR2hTNjHD8OF_4XY1NF8Gyqqear1qSUNz0qTaa2z2psIsehWO5SykSXKMoDjzpZp01PVeN0s56K7oezQjQLMjhShWPHqUQpEZAerHRciYO0lK7Lrn4MWtT6nDKdJK5Vk88DoB4W2A77K3HMRUoR_O_2mXUtLQ,&data=UlNrNmk5WktYejR0eWJFYk1Ldmtxc2lmdnlwT2t4cmh1Tk5nSUEtSUZDbThKd05GWGh2VS1vMVA2S2k2amFIYXVhTDV5Ujk2OU8zYy1tVG55VF9qRU9hQWlUT2J0Yjg0&sign=462d6d825f834982af5ccdc32a463f3a&keyno=0&b64e=2&ref=orjY4mGPRjkm1GYumWD8VpzF_kJ2sVs5M2EHe7e9QfkZL4cIwhngFnVhGuJTvq_WCGRoL4ehmT7XI-AG-jfkitcMHcqJm9Y8OTXlrlx9A-JmlJ_8yGuW92gUabkE6goXd8ryfrEaQQHUm6peWmn3o05jJBZLkhZ5Oo4JBjYuKHXGubs-FrTO31XcewZPgUxFgdbJTUKGyLsUimmQvC-W9iQj3xpaGbs8mduAmnQXmv7UDKnHoo9aVm0JdmdgAEQMJ2Z5LBPr5ahji994qaEPTJyK01_OUDqxR0ceUO4ADlf-mkKN7W6ux3v8eUZJRrktZpr7J7gWs8hk1QVYFc99ixlZP3aUw7H2&l10n=ru&rp=1&cts=1580277238190%40%40events%3D%5B%7B%22event%22%3A%22click%22%2C%22id%22%3A%227huz3i%22%2C%22cts%22%3A1580277238190%2C%22fast%22%3A%7B%22organic%22%3A1%7D%2C%22service%22%3A%22web%22%2C%22event-id%22%3A%22k5yw9ktqp%22%7D%5D&mc=1.9182958340544896&hdtime=9662.16 |
Конец урока (15 минут) |
«Ойлан, тап» әдісі. Бұл әдіс арқылы оқушылар берілген ақпараттың дұрыстығын я бұрыстығын анықтауы тиіс. «Тұрақты тіркестерді тап». Оқушылар өздеріне берілген тұрақты тіркестердің мағынасын тауып алуы керек. | <br> |
Рефлексия (5 минут) |
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі арқылы. | <br> |
Приложение:
Открыть файл
сабақ жоспары
Отзывы(0)