Мен шырын ішемін

Байсаматова Жулдыз Мырзабековна
Байсаматова Жулдыз Мырзабековна
Костанайская
Костанай
СШ №1
Қазақ тілі
Класс:
2-сынып
Раздел:
Дені саудың жаны сау
Тема:

Мен шырын ішемін

29.01.2020
375
Скачать в PDF Скачать в WORD
Цели обучения (ссылка на учебную программу):

2.1.3.1 * - тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1-1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау 

2.3.2.1 - шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну  

Цели урока:

Барлығы: тыңдалған материал мазмұны бойынша сәйкес суреттерді табады

Көбі: суретпен дұрыс жұмыс істей алады ,еркін жауап береді.

Кейбірі: оқиғаларды түсінеді және сипаттайды

Языковые цели:

Тыңдалым мен жазылым үшін қажетті сөздер: шырын, тәтті, ішу, алма, анар.

Ожидаемый результат:

Оқушылар шырын тақырыбындағы сөздерді түсініп, тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере алады. 

Критерии успеха:


Привитие ценностей:

Оқушыларға денсаулықтың зор байлық екенін, оны пайдалы сусындар ішумен күшейту керек екенін түсіндіру.

Навыки использования ИКТ:

презентация, "Bilimland" 

Межпредметная связь:

жаратылыстану

Предыдущие знания:

Киім атаулары, олардың сипаты туралы. 

Ход урока

Этапы урока Запланированная деятельность на уроке Ресурсы

Начало урока

1. «Ыстық алақан» тренингі. Оқушылармен сәлемдеседі,  түгендейді.  

2. Оқушылармен тілдік материалды еске түсіру мақсатында сергіту жаттығуы:

"Оң қолымда - бес саусақ

Сол қолымда - бес саусақ

Оң аяқ - топ-топ

Сол аяқ - топ-топ"

3. Өткен материалды еске түсіру және үй жұмысын тексеру. Интерабелсенді тақтадағы суреттермен жұмыс.

- Күн қандай?

- Анна не киеді?

- Аннаның күртешесі қандай?

- Әнел не киді?

- Әнелдің күртешесі қандай?




Середина урока

Өткен сабақты қайталау. 

- Қыста адамдар қалай киінеді?

- Сен қыста не киесің?

Оқушыларды жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, тақтада «шырын» сөзіне ассоциограмма құрғызамын.

4. Сөздікпен жұмыс. Сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, олар оқиды, оқушыларға қайталатады. 

Шырын-сок 

Тәтті-вкусный 

Ішу-пить 

Алма-яблоко

  Анар-гранат  

5. Бейнематериал бойынша 2-тапсырманы орындатады. 

6. Оқылым. Тыңдалым. 29-бет  Оқулықтағы тыңдалым мен оқылымға арналған мәтінді тыңдатамын, сөздердің мағынасын түсіндіремін. 

Біз үзілісте асханаға барамыз. Асханадан шырын ішеміз. Маған алма шырыны ұнайды. Алма шырыны тәтті. Анар шырыны тәтті емес.   

3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.   1-тапсырма.   Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатамын. Суретке сәйкес сұрақтар қоямын.  

Бұл – алма шырыны ма? Апельсин шырыны тәтті ме? Анар шырыны тәтті ме?  2–тапсырма  Суреттерді сәкестендір. Ата.   Үлгі: Бұл – алма. Алма шырыны тәтті.   3-тапсырма. Жазылым.   Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатамын.   Әріптерден сөз құрастырып жазу. Берілген әріптер:   Ы Ш Ә Р Н А М І И Т Л  

«BilimLand» сайтында «Дәрігер кеңесі» тақырыбындағы бейнематериалды көрсетеді.  https://bilimland.kz/ru/subject/kazah-tili/2-synyp/darigerding-kengesi?mid=0559cee1-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051  

Конец урока

"Сөйлемді толықтыр" әдісі. 

Мен ......... шырынын ішемін. Алма шырыны ..................


https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-tili/qarapajym-denggej/7-tarau/lesson/2-sabaq

Рефлексия

"Ой қорыту" .

- Бүгінгі сабақта мен не білдім?

- Қандай жаңа сөздер үйрендім?

- Қандай сұрақтар қойдым?


Отзывы(0)