Әлемдік театрлардың тарихы
Сабақтың тақырыбы |
Әлемдік театрлардың тарихы |
|||||||||||||||
Даму мақсаты |
Проблемалық оқыту әдісі арқылы оқушылардың сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту. |
|||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Оқушылар өнерсүйгіш болуға, отандық және әлемдік мәдениетке құрметпен қарауға машықтанады. |
|||||||||||||||
Оқу критерийлері |
– Әлем театрларының пайда болуы туралы сипаттайды, көзқарастарын білдіреді. – Театрдың пайда болуын ауызша немесе жазбаша түсіндіреді. |
|||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Грек театры туралы ауызша немесе жазбаша түсіндіреді. Пән лексикасы және терминология:
Диалог құруға/жазылымға қажетті пайдалы сөздер топтамасы: Ежелгі ...Құдайының құрметіне арнап, ән және бимен байланыстырылған... пайда болды. Алғашқы тұрақты театр ғимараттары – ...деп аталды. Гректер… делінетін қойылымдар қойды. |
|||||||||||||||
Дағдылар |
Білу және білімді қолдану. |
|||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Топтық жұмыс барысында ынтымақтастықта жұмыс істей алу дағдысы, академиялық шынайылық қалыптастыру. |
|||||||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары |
АКТ-да мәліметтер алу, деректермен жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
0 - 5
|
І Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу.
|
Сергіту сәті
|
||||||||||||||||||||||||
6– 10
11-15
16 -25
26-30
31-- 37
38-43
43-45
|
Сыныппен жұмыс. «Ой қозғау». Оқушылардың ой-пікірлерін білу. Бұл сахналық өнердің өмір көріністерін драмалық әрекет арқылы көрермендердің көз алдында актерлер күшімен бейнелейтін бір түрі; ойын-сауық немесе спектакль; түрлі сахналық ойын-сауықтар, сонымен қатар жалпы мәдени шаралар өткізілетін орын-жай. Жауабы: ТЕАТР. Оқушыларды топқа бөлу. Оқушыларды «Тәттіге толы сандық» арқылы топқа бөлу. Оқушылар жеке-жеке келіп сандықтың ішіндегі 3 түрлі конфеттерді алу арқылы топтарға бөлінеді.
ІІ Жаңа оқу мақсатын түсіндіру «Кел, ойланайық!» белсенді оқыту әдісі жүргізіледі. Оқушылар берілген тапсырмалармен ізденіс жұмыстарын жүргізеді.
Топтық жұмысты бағалау.
Келесі кезекте оқушыларға жұптық жұмыс жүргізу тапсырылады, жұмыс мақсаты түсіндіріледі: Сілтемеде берілген суреттерге сәйкес келетін сөздердің дұрыс жауабын ұяшықтан тауып қой. Жұптар бірін-бірі бағалайды:
ІV Қорытынды бөлім Сабақты қорытындылау мақсатында сілтеме арқылы тест жұмысын орындау.
Кері байланыс «Бағдаршам» арқылы алған білімдері бойынша кері байланыс орнатады. Қызыл түс – түсінген жоқпын; Сары түс – әлі де практика қажет/сұрақтар бар; Жасыл түс – барлығы түсінікті. Үйге тапсырма беру Қаламызда қандай театрлар бар? Онда қазір қандай қойылымдар болып жатыр? |
Проблемалық сұрақтар
Презентация көрсетіледі.
Постер жасау, маркер, таратпа мәтін, https://bilimland.kz/kk/content/ lesson/16660-ezhelgi_afinalyq_zhane_ Абайдың 17 қара сөзі https://bilimland.kz/kk/content/ lesson/7873-abai_qunanbai_uly_on_z
Бағалау парақшаларымен жұмыс
Сілтеме https://bilimland.kz/kk/content/ lesson/16660-ezhelgi_afinalyq_zhane_
Таратпа қағаздар Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындау.
«Бағдаршам» әдісі
|
Қосымша ақпарат |
|||
Дифференциация – Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылар алдында қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарламақшысыз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелейтін элемент) |
|
Барлық оқушылар: Театр туралы сипаттай алады Оқушылардың көпшілігі: Әлем театрларын салыстыра алады Кейбір оқушылар: Ежелгі Афиналық және қазіргі замандағы театр арасындағы айырмашылыққа өз көзқарасын білдіреді. |
Оқушылардың түсінгендігін анықтау үшін келесі сабақта оқушыларға сұрақ қою қажет. |
Тәжірибе жасау барысысында қауіпсіздік ережесін сақтау. Сабақта АКТ қолдану. Қазақ әдебиеті, информатика, дүние жүзі тарихы |
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шындыққа негізделген болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сыныпта қандай атмосфера болды? Мен жүргізген дифференциация іске асты ма? Мен уақытқа сәйкес жұмыс істедім бе? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неліктен? |
Бұл бөлімді рефлексия үшін пайдаланыңыз (сабақ туралы ой қозғау). Сол бұрышта тұрған Сіздің сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ кезінде келесі сабаққа дайындалуға көмектесетіндей сынып немесе белгілі бір оқушылар туралы не білдім? |