Опера театрына барамын
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т1. Сөздер мен сөз тіркестерінің мағынысын түсінеді О1. Мәтіндегі ақпаратты анықтау |
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты қажетті сөздер мен сөз тіркестері, мәтіннің мағынасын түсінеді, берілген мәліметтерді айтады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады. Кейбір оқушылар орындай алады: тақырып бойынша деректер қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге қатысты өз ойларын жеткізеді. |
Жетістік критерийлері |
Өз ойын қазақ тілінде жеткізе алады; Тапсырмаларда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын түсінеді. |
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: сөздер мен сөз тіркестерін тиімді қолдана алады. Сабақтың тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды. Тақырыпқа қатысты сөздік және терминология: қабілетті, сәулетші, қасбеті, маңдайша, патшайым, қос доңғалақты. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: өнер қайраткерлері, алғашқы құрамы, жалпы аумағы. |
Сабақ барысы
Жоспарланатын уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
Сабақтың басы
5 мин
3 мин |
Ұйымдастыру: - оқушыларға психологиялық ахуал туғызу; - сабақтың тақырыбын ашу; Интербелсенді тақтада суреттер көрсетіледі.(Театрлардың суреттері). Екі үзінді көрсетіледі (опера әндері) «Көргеніңді екі-үш сөйлеммен сипаттаңдар»
- оқушылар сурет қиындылары арқылы төрт топқа бөлінеді.
«Тілек шеңбері» бір-біріне жақсы тілектер айту. |
Келесі қысқартуларды қолданыңыз: МЖ = Мұғалім жасаған ӨД = өзге дерек көздері |
Сабақтың ортасы
10 минут
12 минут
15 мин
Бағалау
|
Мұғалімнің кіріспе сөзі : Жаңа сабақтың мақсаты айтылады. «Өрмекші» әдісі Өткен тақырыптардағы сөздіктерді сұрау
Бағалау парағын үш топқа тарату
1-тапсырма. Сөздікпен жұмыс: (оқу) Интербелсенді тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. -сөз тіркесін құрастыру -сөйлемдер құрастыру 2-тапсырма: Бейне тапсырма: Интербелсенді тақтада 12 тарау 3-тапсырма: 1-топ: Мәтінді оқиды 2-топ: Мәтін бойынша жоспар құрайды 3-топ.: «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып айтады. 4-тапсырма. Постер-Әр топ тапсырма бойынша постер салады, постерлерін қорғайды, жарнамалайды. 1-топ:« Астана опера» театры 2-топ:« Алматы опера» театры 3-топ: «Қызылорда опера» театры Бағалау критерийлері: 1. Тақырыптың ашылуы – 1 ұпай 2. Түсіндіре алу – 1 ұпай 3. Сөз байлығы – 1 ұпай 4. Сауатты сөйлеуі – 1 ұпай 5. Жұмысты безендіруі – 1 ұпай 6. Басқа топты тыңдай білуі – 1 ұпай 7. Бейне тапсырма-1 ұпай Топ басшылары бағалау парақшаларына басқа топқа баға қояды. Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды. |
С = барлық сынып Т = топтық жұмыс ЖЖ = жұптық жұмыс Ж = жеке жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі К = мұғалімнің көрсетуі
https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-tili/orta-denggej/12-tarau/lesson/2-sabaq
https://itest.kz/ru/ent/kazahskiy-yazik/lekciya_etistik_turleri_etisti kting_turlenui_sojlemdegi_qyzmeti _kazakhskij_yazyk_morfologiya_ru
«Бағдаршам» (қызыл түс – өте жақсы , жасыл –жақсы , сары түс-қанағаттанарлық) |
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия: «Кері байланыс» әдісі Үйге тапсырма: Қазақтың атақты опера әншілері туралы мәлімет дайындап келіңдер. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін парақшаға жазады. |