Жай бөлшектерді қосу және азайту
Осы сабақта қол жеткізілетін |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
Ойланудың деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
Сабақтың мақсаты |
- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін өздігінен тұжырымдайды; |
Бағалау критерийі |
- бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды орындай алады; |
Тілдік мақсаттар |
Тілдік мақсат: Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: |
Құндылықтарға баулу |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» |
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интернет ресурстарын қолдану, www.bilimland.kz, twig-bilim.kz, www.itest.kz мүмкіндіктерін пайдалану. |
Пәнаралық байланыс |
Информатика, музыка. |
Алдыңғы білім |
Сандардың ең кіші ортақ еселігін білу, жай бөлшекті, дұрыс және бұрыс бөлшектерді білу. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин
|
І. Ұйымдастыру бөлімі: Үй тапсырмасын тексеру |
Топқа бөлуге арналған таратпа қағаздар
Презентация
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-ortaq-bolimge-keltiru |
Сабақтың ортасы
8 мин
2 мин
5 мин
|
Оқушылардың 1-тапсырмадағы орындаған жұмыстары мұғалімнің басқаруымен толықтырылып, сабақ мақсаты анықталады. http://bilimland.kz электронды оқыту кешені бағдарламасы бойынша жаңа сабақ туралы түсінік беріледі. Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу үшін оларды ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу керек. Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда азайғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайтып, алымы етіп жазып, сол бөлімнің өзін қалдыру керек. Жеке жұмыс Бағалау критерийлері: В деңгейі І топ ІІ топ ІІІ топ Бағалау критерийі: Жұппен жұмыс Бағалау критерийі: Жекелеген оқушыларға берілетін қосымша тапсырма. Кері байланыс: |
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-qosu
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-azajtu
https://twig-bilim.kz/kz/film/fractions-pythagorean-tuning
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-azajtu
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/zhaj-bolshekterdi-qosu
|
Сабақтың соңы
4 мин
4 мин
2 мин |
Қорытынды тест Жұмыс парағы Оқушы сабақ қорытындысының пайыздық көрсеткіші арқылы қаншалықты меңгергенін біле алады. Сабақты қорытындылап, рефлексия жүргізу. Үйге тапсырма |
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау; |
• Топтар кездейсоқ әдіс бойынша құрылады; |
• Жұптық жұмысты дайын жауап арқылы жұптар бір-бірін бағалайды; |
PowerPoint бағдарламалық жабдығында даярланған слайдтар; |
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. |
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді?
1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?