Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
5.3A Мәтінді есептер |
Сабақтың тақырыбы |
Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.24 Санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табу;
5.5.1.4 Санның немесе шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға арналған есептерді құрастыру және шығару.
|
Сабақтың мақсаты |
|
Бағалау критерийі
|
Барлығы: санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табады;
Көпшілігі: санның немесе шаманың бөлігін және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға есептер шығара алады;
Кейбіреуі: санның немесе шаманың бөлігін және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға арналған есептерді құрастырды және шығарады.
|
Тілдік мақсаттар
|
|
Құндылықтарға баулу
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Қазақ тілімен байланыс: Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табу ережесін дұрыс айта алады. Мәтін есептерді түсіне оқып, шартын дұрыс, сауатты құрады, шыққан есептің жауабын сөйлемдермен сауатты жазып жеткізеді.
|
Русурстар | bilimland.kz/ , itest.kz/ . |
Алдыңғы білім
|
Жай бөлшектер мен аралас сандарды қосу мен азайтуды біледі. Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейту мен бөлуді біледі. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
|
|
Сабақтың ортасы
|
Мұғалім оқушыларға интербелсенді тақтадан:
Жеке жұмыс. Оқушылар әр бейненің астындағы 1-ден 7-ге дейінгі жаттығуларды мұғалімнің бағыттауымен әрқайсысы жеке шығарады. Және де сол мезетте жауабы да экран арқылы тексеріледі. Жұптық жұмыс. Оқушыларға жұппен жұмыс жасауға «Алмалар жайлы есеп» және «Сыныптағы оқушылар саны» жайлы бейнеесептердің сұрақтары ұсынылады. Әр жұп бірін-бірі экран арқылы, яғни бейненің жалғасын тыңдап отырып тексереді. Қателіктер табылса, жұптар кері байланыс жасайды. Топтық жұмыс. Оқушылар топқа бөлінеді. Топтарға 8, 9, 10, 11 жаттығулар беріледі. Жаттығуды қай топ бірінші шығарады сол топтың жауабы бірден сол жаттығудың төменгі жағына жазылып отырады. Жауап бірден тексеріледі, топтардың жетістіктері мен жеңістері атап өтіледі. |
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қортындылау Рефлексия. Өткен сабақты қорытындылау үшін экранда www.itest.kz сайтынан тест орындалады. Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: – нені білді, нені үйренді; – не әлі де түсініксіз; – қандай бағытта жұмыс жүргізу қажет. |
https://itest.kz/kz/exam_test?test_id=464967287
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Тапсырма орындау кезінде, қиналатын оқушыларға қолдау көрсету. Оқушыларға бірін-бірі оқытуына жағдай жасау арқылы көшбасшылық қабілеттерінің оянуына септігін тигізу. Шығармашылық қабілетін жандандыруға жағдай жасау. |
Сабақ барысында мадақтау сөздер айту арқылы бағалау. Оқушылардың жауаптарына, іс-әрекеттеріне бақылау жүргізу. «Бағдаршам», «Мадақтау» әдістері арқылы бірін-бірі бағалау. |
Балалар сабақ бойы интерактивті тақтамен жұмыс істейтін болғандықтан, сабақта сергіту жаттығуларын жүргізу, қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау. |