Ауданды өлшеу. Палетка
Сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу жоспары |
Ауданы болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдау, палеткамен өлшеу. |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: – Геометриялық фигураларды ажы рата алады. Оқушылардың көпшілігі: – Фигураның қабырғаларының өлшем бірліктерін анықтай алады. Кейбір оқушылар: – Фигураның ауданын таба алады. |
Тілдік мақсат |
Аудан, палетка, см2 |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: квадрат сантиметр. |
|
Сыныптағы диалог /жазылым үшін сай келетін тіл стилі: – Ауданды палеткамен қалай табамыз? |
|
Бағалау критерилері |
1. Геометриялық фигураларды ажыратады. 2. Фигураның қабырғаларының өлшем бірліктерін анықтайды. 3. Фигураның ауданын табады. |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. |
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтамен жұмыс жасау, imektep, bilimlang сайттарынан тапсырмалар орындау. |
Бастапқы білім |
Оқушылар тік төртбұрыш, шаршының ауданын таба алады. Палетканың көмегімен ауданды таба білуді меңгерту. |
Сабақтың барысы |
||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
3 түрлі геометриялық фигура арқылы 3 топқа бөлу.
Ширату. «Ыстық доп» әдісі. Топтық жұмыс. Оқушыларға допты лақтыру арқылы көбейту кестесін пысықтау. Дескриптор. Білім алушы: Көбейтудің дұрыс жауабын айтады. Дескриптор. Білім алушы: Көбейтудің дұрыс жауабын айтайды. |
google.kz
|
Сабақтың ортасы
|
– Балалар, біз ауданды әдетте қалай табамыз? imektep сайтынан видео көрсету. – Бүгін біз палетканың көмегімен фигураның ауданын табуды үйренеміз. Фигуралардың ауданын табу үшін палетка пайдаланылады. Толық квадрат сантиметрлердің саны – 9, толық емес квадрат сантиметрлердің саны – 16. Толық емес квадрат сантиметрлер санын 2-ге бөлеміз. 16:2 =8 Сонда шамамен 8 толық квадрат сантиметр аламыз. Демек, 9+8=17. Ә) Палетканы пайдаланып фигураның ауданын тап.
Дескриптор: Палетканы дұрыс пайдаланады. Фигуралардың аудандарын табады. – Балалар, біз бүгін берілген тапсырмаларды орындау арқылы балықтар туралы мәліметтер алатын боламыз. 2-тапсырма. Дескриптор: Білім алушы: Есептерді шығарады.
Дұрыс – бұрыс ойыны imektep сайтынан. «Фишбоун» әдісі арқылы 3 топқа 3 тапсырма. №4 Салыстыр І топ А) 8 бала 40 табан балық ұстады да, өзара тең бөліп алды. Әр бала неше балық алды? Шарты: 80 бала – 40 табан балық Әр бала - ? балық Шешуі: 40:8=5. Жауабы: әр бала 5 табан балықтан алды. ІІ топ Ә) Балықшылар түске дейін 30 табан балық, түстен кейін 15 қызылқанат және 8 сазан балық ұстады. Балықшылар барлығы неше балық ұстады? Шарты: Табан балық – 30 Қызылқанат – 15 ? Сазан – 8 Шешуі: 30+15+8 =53 Жауабы: 53 балық ұстады. ІІІ топ Балнұр 5 балық, ал Арман 8 балық ұстады. Олар барлығы неше балық ұстады? Балнұр 5 ? Арман 8 Шешуі: 5+8=13 Жауабы: 13 балық Сергіту сәті: Bilimland сайтынан тапсырма орындау.
Балалар бізде алтын балық шықты. 3 топқа үш тілек айтқызу. |
Оқулық, 34-бет
Оқулық, 34-бет
Дәптермен жұмыс (34-бет)
imektep.kz/kz/game#true_false-1339
Оқулық, 35-бет
Оқулық, 34-бет
Оқулық, 35-бет
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс |
|
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Геометриялық фигуралар арқылы қалыптастырушы бағалау
|
Пәнаралық байланыс: АК-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Рефлексия |
|
|
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
|
|