Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер тақырыбына есептер шығару
Мақсаты |
Білімділік: оқушылардың қарапайым сызықтық теңдеулерді шығара білу білімдерін және айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу жолдары мен мәтінді есептерді теңдеу құру арқылы шығара білу білімдерін жалпылау және қорытындылау. Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін, ынтасын, есеп шығару қабілетін, есте сақтау қабілетін арттыру. Тәрбиелік: оқушылардың белсенділігін арттыру, өз бетімен оқуға, ізденуге тәрбиелеу. |
||
Сабақтың типі |
Аралас. |
||
Сабақта қолданылатын құралдар |
Интербелсенді тақта https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/algebra/tengdeuler-men-tengsizdikter/tengdeuler-men-tengsizdikter/lesson/modul-tangbasy-bar-tengdeuler сайтының бейнероликтері, конспект сұрақтар, тапсырмалары, 6-сынып, математика оқулығы және жұмыс дәптері. |
||
Қолданылған ресурстар |
Математика, 6-сынып оқулығы, Т.А.Алдамұратова, Т.С.Байшоланов, Е.С. Байшоланов, Алматы, «Атамұра», 2015 ж. |
||
Интернет ресурстар |
2. http://itest.kz/lekciya_bir_ajnymalysy_bar_syzyqtyq_tengdeu 3. https://bilimland.kz/kk/courses/simulation/matematika/lesson/bolshekterdi-salystyru |
||
Сабақтың барысы |
|||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Оқушының қызметі |
|
Басталуы
2 минут |
Ұйымдастыру.
|
- амандасу; - кезекшілік міндеттерін атқару; - сабаққа дайындалу. |
|
Өткенді пысықтау.
«Кім жылдам?» ойыны. Шапшаңдыққа берілген есептер. 5 минут |
|
Оқушылар өз жауаптарын айтады, тексереді. (Ұпай санын анықтайды, 1 дұрыс жауап – 1 ұпай) |
|
15 минут
3 минут
3 минут
12 минут
|
http://itest.kz/lekciya_bir_ajnymalysy_bar_syzyqtyq_tengdeu осы сілтемеден алынған тапсырмаларды орындайды. Сергіту сәті: https://bilimland.kz/kk/courses/simulation/matematika/lesson/bolshekterdi-salystyru «Жадыда сақтау. Оқулықпен жұмыс (деңгейлік тапсырмалар). А тобы. |
Оқушылар конспектіні оқып қайталайды, есеп шығаруда қолданады.
Бір есепке 2 ұпайдан беріледі.
Оқушылар деңгейлік тапсырманы орындауына байланысты ұпай санын алады. А тобы – 3ұпай
B тобы – 5 ұпай
C тобы – 7 ұпай
|
|
Бағалау
2 минут
|
Оқушылар алған ұпай санына қарай төмендегідей бағаланады: 25-28 ұпай – «5», 20-24 ұпай – «4», 15-19 ұпай – «3». |
||
Рефлексия
3 минут |
Өздерінің көңіл күйлеріңді білдіріңдер Сабақта - маған ұнады - бәрі түсінікті болды - қиын болды - орындай алмадым - қызық болды. Үйге тапсырма: 5.3 тақырыпты және оқып, түсіну. №909, №913, №915 (жұптары). |