Атмосфера, оның құрылысы, ауаның құрамы

Женисхан Ақбөбек
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, №2 Қамысты орта мектебі
6900
География
Тақырыбы:
Атмосфера, оның құрылысы, ауаның құрамы

 

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға атмосфера, оның құрылысы және ауаның құрамы туралы толық түсінік беру.

Сабақ түрі

Жаңа сабақ

Пайдаланылған құралдар

Интербелсенді тақта, компьютерлер, оқулық, постер, үлестірмелі парақшалар.

Кезең

Сабақтың барысы

Уақыты

Ұйымдастыру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңа сабақ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекіту

Сәлемдесіп, тыныштық орнату. Балалардың кім-жоғын сұрау.

1. Топқа бөлу.

Оқушыларды түрлі кәмпиттер арқылы топқа бөлу.

- Оқушылар, сіздер топтарға бөлініп жұмыс жасайтын болғандықтан, топ ережесін құруымыз керек.

Топ ережесі: 

1.Ұқыпты таза жазу.

2. Бірлесіп оқу.

3. Пікірлермен санасу.

4. Бірін-бірі тыңдау.

5. Мұғалімді тыңдау.

 

Топ болғандықтан, әр топқа өздері атқаратын рөлдер береміз (басшы, баяндауыш, хатшы, уақыт үнемдеуші).

 

Табыс критерийлерімен таныстыру.

Атмосфера туралы толық мәлімет білемін.

Атмосфераның құрылысы туралы айтып бере аламын.

Ауаның құрамын білемін, ажырата аламын.

 

2. Миға шабуыл (үй тапсырмасын сөзжұмбақ арқылы тексеру).

Атмосфера, оның құрылысы, ауаның құрамы - 1

1. Көлемі бойынша 2-орындағы мұхит.

2. Қазақстанның ең ұзын және суы мол өзені.

3. Жылына екі рет бағытын мүлде дерлік қарама қарсы өзгертіп отыратын жел.

4. Дүние жүзіндегі ең суы мол өзен.

5. Дүние жүзіндегі ең үлкен көл.

6. Жер ғаламшарының су қабығы немесе құрлықтағы, мұхиттағы және атмосферадағы, яғни жер шарындағы барлық сулардың жиынтығы.

7. Мұхиттың құрлыққа сұғына кіріп орналасқан немесе оның өзге бөліктерінен құрлық жағалаулары, түбектер немесе аралдармен бөлектеніп жатқан кішігірім бөлігі.

8. Тау жыныстарының еріп, жер қойнауына енуіне және жерасты суларына байланысты құбылыстарды ... дейді.

9. Газдың немесе сұйықтықтың жылжып орын ауыстыруы, нәтижедегі су өтімін белгіленген көлденең қималар арқылы немесе қималардың бір бөлігі арқылы тасымалдаушы су массаларының орын алмастыруы.

 

4. Жаңа сабақты түсіндіру.

Атмосфераның құрамы мен құрылымы туралы толық мәлімет беру

Bilimland

https://bilimland.kz/kk/#lesson=14013 (бейнеролик көрсету).

 

5. Постер жасау

Постерді бағалау критерийлері:

1. Постердің мағынасының ашылуы.

2. Тапсырманың толық орындалуы.

3. Постердің үйлесімділігі.

 

Тапсырма:

1. Атмосфераның құрамы.

2. Атмосфераның құрылысы.

3. Атмосфераны зерттеу жолдары.

 

6. «Кім жылдам?» тапсырмалары.

https://bilimland.kz/kk/#lesson=14013

(1-5 сұрақтарға жауап беру)

 

7. Сергіту сәті.

 

8. Тест сұрақтары.

http://itest.kz/exam_test?test_id=121512582

(1-3 сұрақтарға жауап беру)

 

9. Ыстық орындық.

(Оқушылар ыстық орындыққа отырған оқушыға өтіліп жатқан тақырып бойынша сұрақтар қояды).

 

10. Үй тапсырмасы: §26 оқу, тақырып бойынша ребус, сөзжұмбақтар жасау.

 

11. Бағалау.

 

12. Кері байланыс (оқушылар өткен сабақты 1-5 шәкілі бойынша бағалайды).

1 мин

 

2 мин

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

2 мин

 

3 мин

 

 

3 мин

 

 

 

1 мин

 

 

1 мин

 

 

1 мин

 

Топ басшысының бағалау парағы.

 

Оқушының аты-жөні

Бағалау

«Миға шабуыл» стратегиясы

Постер қорғау

«Кім жылдам» тапсырмалары

Тест сұрақтары

Ыстық орындық

1

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

  

6

 

 

 

 

 

 

 

 

Өзін-өзі бағалау парағы

Оқушының аты-жөні:_________________________________________________

Толық білемін – 3 балл.

Жартылай білемін – 2 балл.

Білмеймін – 1 балл.

Атмосфера туралы толық мәлімет білемін.

Атмосфераның құрылысы туралы айтып бере аламын.

Ауаның құрамын білемін, ажырата аламын.

 

 

 

 

Қате туралы хабарландыру