Жүрек-қантамырлар жүйесі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Жүрек-қантамырлар жүйесі бойынша негізгі ұғымдарды біледі. |
||
Сабақ мақсаттары |
Жүрек-қантамырлар жүйесі бойынша білімдерін тиянақтау мақсатында BilimLand, Itest, Twig, NIS-тен түрлі тапсырмалар орындату. Жұптық жұмыстар мен топтық жұмыстарды тиімді пайдалану. |
||
Күтілетін нәтиже |
|
||
Жетістік критерийлері |
Өзін-өзі бағалау. Кері байланыс. Өз бетімен ізденіске бейімделеді. Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдыланады. Тапсырманы өздігінен орындауға үйренеді. Сынып оқушыларымен қарым-қатынастары өрбиді. Қойылған мәселені жетік меңгеріп, одан әрі өрбітеді. Ақпараттық білімдері сараланады. |
||
Сабақтың түрі |
Жүрек-қантамырлар жүйесін Блум таксономиясы бойынша қорытындылау. |
||
Тілдік мақсаттар |
Терминдік сөздермен жұмыс |
||
Қазақша |
Орысша |
Ағылшынша |
|
қанайналым қан жүрек үлпершек жүрекше қарынша қос жақтаулы қақпақша үш жақтаулы қақпақша жүрек автоматиясы оттегі көмір қышқыл газ зертханалық жұмыс қауіпсіздік техникасы |
кровообращение кровь cердце перикард предсердие желудочек двух створчатый клапан трех створчатый клапан автоматия сердца кислород углекислый газ лабораторная работа техника безопасности |
circulation blood heart pericardium atrium ventricle bicuspid valve tricuspid valve automatic heart oxygen carbon dioxide laboratory work safety engineering |
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілік қасиеттерін дамыту. |
||
Пәнаралық байланыстар |
Физика, химия, математика, медицина, зоология, география |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimland , Itest , Twigресурстарынан интерактивті тапсырмалар, GLX құрылғылары, ЭКГ өлшеу, электронды оқулық. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы
Білу |
Амандасу, сынып оқушыларын түгендеуден басталады. Good moning. Қайырлы таң! Thank you sit down please. Рахмет, отыра қойыңдар. What date is it today? Бүгін нешесі? Who is absent? Кім жоқ? What have we studied at last lesson? Өткен сабақта біз не өттік? Good luck. Сәттілік тілеймін! Оқушылармен бірлесе отырып, сабақтың мақсаты айқындалады. |
https://itest.kz/kz/lekciya_viii_tarau_ qanajnalym_musheleri_zhurekting_
https://itest.kz/kz/lekciya_viii_tarau_ qantamyrlar_zhane_olardyng_turleri
qannyng_qantamyrlarmen_qozhaluy
|
|||||||||||||||||||
Сынып оқушыларын 4 топқа бөлемін. І топ: Жүрек. ІІ топ: Қантамырлары. ІІІ топ: Қанайналым. IV топ: Гигиена. |
|||||||||||||||||||||
«Сұрақ менен, жауап сізден» стратегиясы бойынша ITest-тен лездік сұрақтар. Экранда BilimLand-тен видео көрсетіледі:
Лездік сұрақтар
Экранда BilimLand-тен видео көрсетіледі:
Экранда BilimLand-тен видео көрсетіледі:
Экранда BilimLand-тен видео көрсетіледі:
|
|||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Түсін
Қолдану
Сергіту сәті
Талдау
Жинақтау
Бағалау
|
«Ойлан, жұптас, талқыла» стратегиясы бойынша топ оқушылары постер қорғайды. Постерде міндетті түрде сызба мен Венн диаграммасы болуы керек. І топ тапсырмасы: Сұрақ: Балықтың жүрегі неше бөлімді, қанайналым жүйесі нешеу? Қосмекенділердің жүрегі неше бөлімді, қан айналым жүйесі нешеу? ІІ топ тапсырмасы: Сұрақ: Жорғалаушылардың жүрегі неше бөлімді, қан айналым жүйесі нешеу? Қолтырауынның жүрегі неше бөлімді, қан айналым жүйесі нешеу? ІІІ топ тапсырмасы: Сұрақ: Құстардың жүрегі неше бөлімді, қан айналым жүйесі нешеу? Сүтқоректілердің жүрегі неше бөлімді, қанайналым жүйесі нешеу? IV топ тапсырмасы: Активстудио: Жүректі талдайды, терминмен жұмыс. |
А4 қағазы, маркер, түрлі-түсті стикерлер
https://twig-bilim.kz/kz/film/factpack-heart
https://twig-bilim.kz/kz/film/heart
https://itest.kz/kz/exam_test?test_id=934651449
https://itest.kz/kz/exam_test?test_id=409512781
https://itest.kz/kz/exam_test?test_id=134641001
https://itest.kz/kz/exam_test?test_id=137611103
|
|||||||||||||||||||
Жүрек жұмысына байланысты зертханалық жұмыстар:
«Сен білесің бе?» Twig-Bilim.kz -қызықты деректер арқылы сергіту сәті.
Twig, BilimLand тестік тапсырмалар І топ тапсырмасы: ІІ топ тапсырмасы:
ІІІ топ тапсырмасы:
IV топ тапсырмасы:
Алған білімді пысықтау, қорытындылау.
Бағалау парағы бойынша оқушылардың білімі бағаланады. Бағалау парағы Күні: Сыныбы: Оқушының аты-жөні:
Бағалау шкаласы: «5» – 25-20 ұпай «4» – 19–14 ұпай «3» – 13–8 ұпай «2» – 7 ұпай, төмен |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Conclusion. Қорытынды. Evaluation. Бағалау. Бағалау парағы арқылы жүзеге асады. For homework page 153-173. Good bye. |
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қабілеті жоғары оқушылар сыныптастарын оқыту арқылы дамиды. Ал орташа оқитын оқушыларға өздерінің қабілетін көрсете алатындай жағдай жасау. Кейінгі сабақтарға деңгейлеріне қарай тапсырмалар әзірлеу. |
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз-өзін бағалайды. Бағалау парағы арқылы бағалау. Мұғалімнің бағалауы. |
Әр сабақ барысында мұқияттылық пен тиянақтылықты талап ету. |