Палеозой заманындығы тіршіліктің дамуы
Сабақ мақсаты The aims of the lesson |
Палеозой заманындағы тірішіліктің даму ерекшеліктері мен маңызын және ароморфоздарды түсіну. Cабақты 50% көлемінде ағылшын тілінде өткізу. |
|
Табыс критерийлері Success of criteria |
Барлығы |
Палеозой заманындағы кезеңдердің ерекшеліктері мен айырмашылықтарын қазақ және ағылшын тілінде ажыратып сипаттайды. |
Басым көпшілігі |
Кезеңдердің алмасу себептерін қазақ және ағылшын тілінде мысал келтіре отырып айтып бере алады. |
|
Кейбіреуі |
Әр кезеңдердегі ароморфоздардың ерекшеліктерін түсінеді. |
Жоспар Plan |
||||
Уақыт Time |
Кезеңдер Periods |
Жоспарланған жаттығулар Planned exercises |
Ресурстар Resources |
|
3
минут
minutes
|
Ұйымдастыру кезеңі Organizational moment |
1. Сәлемдесу, түгендеу. 2. Топқа біріктіру. Ағылшын тілінде үшке дейін санату арқылы жүреді. 3. Оқушылардың аттарын жаздыру. Ағаш таяқшаларға аттары жазылады. |
Ағаш таяқшалар
|
|
10
минут
minutes
25
минут
minutes
|
Үй тапсырмасы |
4. Үй тапсырмасын сұрау. 4.1. «Миллион кімге бұйырады» кезеңі. Әр топқа сұрақтар қойылады, дұрыс жауапқа жетондар таратылады.
4.2. «Криптозойда тіршіліктің дамуы» Оқушыларға сұрақтар қойылады.
|
АКТ Жетондар
АКТ www. itest.kz bilimland.kz
|
|
5. Жаңа тақырып |
||||
Іс-әрекет Action |
Мұғалім Teacher |
Оқушылар Students |
АКТ bilimland.kz
bilimland.kz АКТ
|
|
Білу, Түсіну KNOWLEDGE, COMPREHENSION (2 минут) |
Глоссарий Glossary
«Бейнекөрініс» арқылы жаңа тақырыпты ашады, негізгі түсініктерді береді. The Paleozoic |
Ағылшын тіліндегі глоссарий мен термин сөздерді қайталайды.
Жаңа тақырыпты тыңдайды, негізгі түсініктерді анықтады, жаңа термин сөздерді дәптерге жазады.
|
||
Қолдану APPLICATION (8 минут) |
Топтық жұмыс: Ағылшын тіліндегі жаңа тақырып материалын әр топқа тақырыпшаларға бөліп береді. Оқушыларды бақылайды. 1-тақырыпша
2-тақырыпша
3-тақырыпша
|
Тақырыпшаларды алдымен жеке оқиды, жұптасып бір-біріне түсіндіреді, кейін топта талдайды. Негізгі ойды постерға жазады. |
Мәтін, постер А3, маркер
bilimland.kz
|
|
Талдау ANALYSIS (8 минут) |
«Елші» әдісін пайдаланады. Оқушылардың жұмыстарын бақылайды. |
Әр топ берілген тақырыпшаларды басшылыққа ала отыра постер қорғайды. Тақтада әр топтан 2-3 оқушы түсіндіреді. |
Мәтін, gостер А3, маркер
bilimland.kz жетондар
www. itest.kz
bilimland.kz
|
|
|
«Сұрақ-жауап» Оқушыларға сұрақтар береді, орындауын бақылайды. Жетондар таратады. Determine how periods correspond
What period of the Paleozoic include these organisms
Choose the one correct answer in the questions below
|
Сұрақтарға жауап береді. Дұрыс жауап берген оқушылар жетондар жинайды.
|
||
Жинақтау SYNTHESIS
(5 минут)
Бағалау
EVALUATION
(2 минут)
|
Оқушыларға постерге жазылған сұрақтар береді. Сұрақтар 3 түрлі (қызыл, көк, жасыл) түспен жазылған. Сол сұрақтар түсіне байланысты 3 түсті маркер береді.
|
Оқушылар сұрақтарға «келісемін-келіспеймін» белгісін қояды да, тапсырманы келесі топқа береді. Осылайша тапсырма басқа топтардың жауаптарымен өздеріне қайтып келеді. Жауаптарымен салыстыра отырып жаңа тақырыпты жинақтайды және бағалайды. |
Постер А3, Маркерлер (3 түсті), жетонда |
|
1
минут
minutes
|
Үйге тапсырма
Home task
|
§35, 177-беттегі сұрақтар. |
Журнал Күнделік |
|
1
минут
minutes
|
Бағалау Assessment |
Оқушылар жинаған ұпай санымен бағаланады. |