Қосу кестесімен шығарамыз
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
1.1.1.1 Натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсіну: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, біледі және қолданады; натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. |
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі. Оқушылардың көпшілігі: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, құрады, қолданады. Кейбір оқушылар: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін өмірмен байланыстыра алады. |
Бағалау критерийлері |
– Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі. – Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, құрады, қолданады. – Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін өмірмен байланыстыра алады. |
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Қосу кестесіне қатысты сөздермен танысады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|
Қосу кестесі |
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Қосумен берілген мысалдардың нәтижесін табу үшін қосу кестесін қалай пайдаланамыз? Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба? Сандарды қосып, азайтуда қосу кестесі неліктен тиімді деп ойлайсың? |
|
Алдыңғы оқу |
Қосу мен азайтудың байланысын біледі. |
Сабақ барысы:
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин.
5 мин. |
, , таңбалары арқылы топқа бөліну. Қызығушылықты ояту (Топтық) Кіріспе тапсырма. 10 көлеміндегі сандарды қосу. (Bilimland сайтынан алу.) Бағалау: Мадақтау. |
Қима қағаздар Бастауыш математика 2.02.2. Қосу амалына жаттығу жұмыстары, 1-тапсырма. |
Сабақтың ортасы
3 мин.
3 мин.
4 мин.
3 мин.
4 мин.
10 мин. |
1-тапсырма. (Ұжымдық). «Сиқырлы дорба» ойыны. Ойынды бастамас бұрын Bilimland сайтында берілген тапсырманы түсіндіремін, содан кейін ойынды бастаймыз. Дорба ішінде жануарлар, заттар берілген, соларды санап, 3 топ қосынды өрнек құрау керек. Сол қосынды өрнектерді қосудың шаршы кестесіне сызу. 2 + 4 5 + 3 т.б Бағалау: Смайлик. Сергіту сәті. Математикалық ойындар. 2-тапсырма. (Топтық) «Құрастырғышпен өрнек құрау». 5 + 4 Құрастырған өрнекті тақтада қорғау. Бағалау: Сигналдық корточка. 3-тапсырма. (Жұптық) Әр жұпқа мәндері әр түспен белгіленген өрнектері бар сурет таратылады. Болған жұптарды Bilimland-пен тексеру. Бағалау: Смайликтер арқылы. 4-тапсырма. (Топтық) Шығарып көр. Bilimland сайтындағы тапсырмалардан суретке қарап өрнек құрастыру. Құраған топқа житондар тарату.
Бағалау: , , бойынша. |
Дорба, жануарлар, т,б заттар шаршының қосу кесте
1-5 аралығындағы сандармен танысу. 1-2 тапсырма.
Қосу кестесі, смайлик
06. Математикалық дағдылар
Үлестірмелі қағаз 2.02.3. Қосу амалына жаттығу жұмыстары – Қосымша тапсырмалар |
Сабақтың соңы 1 мин. |
Рефлексия. Смайлик арқылы өз көңіл күйін білдіру. Кері байланыс: Сабақта Мен білдім... Мен үйрендім... Маған ұнады... Маған қиын болды... Менің көңіл күйім... |
|