Қанша артық? Қанша кем?
Сабақтың мақсаты | Білімділік мақсаты: өрнектерді өзара салыстыру, артық, кем, тең болатын өрнектерге арналған жаттығуларды өз бетінше шығаруды үйрету. Дамытушылық мақсаты: өрнектердің мәнін санап, олардың кейбіреулерінің жауаптары сәйкес келмейтініне үнемі көңіл бөлуге дамыту. Тәрбиелік мақсаты: таза, әдемі жазуға, дұрыс отыруға тәрбиелеу. |
Қолданылатын әдіс | Түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап. |
Сабақтың түрі | Аралас сабақ. |
Көрнекіліктер | BILIMLand.kz https://bilimland.kz/kk порталындағы «Бастауыш математика» және iMektep.kz білім беру ресурстары. |
Пәнаралық байланыс | Сауат ашу. |
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен амандасу. Құрал-жабдықтарын тексеріп шығу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
ІІ. Өткенді қайталау |
а) «Бастауыш математика» бөлімінен 1.01.3 1-5 аралығындағы сандар. Қосымша тапсырмалар беру. https://bilimland.kz/kk/courses/bastapqy-matematika/1-synyp/1-0-den-5-ke-dejingi-sandar/lesson/1-01-2-1-5-aralyhyndahy-sandarmen-tanysu-zhattyhular 2-тапсырма. Әр жолдағы суретке және оның оң және сол жағындағы жазуларға назар аудар. Бос орынға сан жаз. 3-тапсырма. Суретке қарап, 1мен 2; 2 мен 3; 3 пен 4; 4 пен 5; 2 мен 4 сандарын салыстырыңдар. |
ІІІ. Жаңа сабақ
|
Mektep.kz. Математика, Сандар тарауынан Артық, кем, тең. Фильмді көрсету (Оқушыға ақпарат беру). Оқушы артық, кем, тең ұғымдары туралы осы фильмнен біле алады. |
ІV. Тақырыпты бекіту кезеңі
|
«Бастауыш математика» бөлімінен 1.06. 5 саны. Қосымша тапсырмаларды пысықтап сабақты бекіту.
|
V. Қорытынды бөлім | Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру, оқушылардың еңбегін бағалау. |