7 санының құрамы
Сабақтың мақсаты |
7 санының құрамын қарапайым тәсілдер арқылы талдай отырып, түсінуге жағдай туғызу. |
Міндеттері |
1. 7 санының құрамын суреттер арқылы анықтау. |
Күтілетін нәтиже |
1. 1-ден 7-ге дейінгі сандарды тура және кері санай алады. |
Сабақта қолданылатын материалдар |
Үлестірмелі материалдар, А3 қағаздары, стикер, интербелсенді тақта, флипчарт қағаздары, түрлі-түсті маркерлер. |
Дереккөздер |
Математика 1-сынып, «Атамұра» баспасы, Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, |
Оқытудың әдіс-тәсілдері |
Жаңа әдістер, АКТ, СТО, диалогтік оқу, жеке, топтық, жұптық жұмыстар. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Оқыту үшін бағалау | |||||||||||
Психологиялық ахуал туғызу | «Көңіл күйді анықтау». Мұғалім оқушылардан көңіл-күйлерін сұрайды. |
Қуанамын мен де, Қуанасың сен де, Қуанайық, достарым! Арайлап атқан күнге! |
Бармақ арқылы. | |||||||||||
Қызығушылықты ояту |
1) Мұғалім оқушылардан бүгінгі күнге дейін қандай сандармен таныс екендіктерін сұрап,
|
1) Әр топ 0-ден 7-ге дейінгі сандар қатарын өз беттерінше жазып, топтарында бір-біріне оқып, дұрыс үлгіні тақтаға іледі. Әр топтан бір баяндамашыдан шығады.
|
«Бас бармақ» арқылы топ жұмысына өзара баға береді. | |||||||||||
Сергіту сәті Жұмыс дәптерімен жұмыс |
Қимылмен көрсету. |
Сергіту сәті (әндете, қимылмен көрсетеді). |
«Бас бармақ» арқылы топ жұмысына өзара баға береді. |
|||||||||||
Ой толғаныс кезеңі | Оқушыларға 3.04.3. 7 саны – Қосымша тапсырмалар ресурсындағы № 1, 2, 3 тапсырмаларды тақырыпты бекіту ретінде орындатады. «Менің миымның суреті» әдісі арқылы бүгінгі тақырыптан естерінде қалғандарын мидың суретіне жазып шығуды тапсырады. |
Оқушылар 3.04.3. 7 саны – Қосымша тапсырмалар ресурсындағы №1, 2, 3 тапсырмаларды жеке орындайды (әр оқушыға жеке параққа басылып шығарылған нұсқасы беріледі). Өзара (топта), мұғалімнің басшылығымен жауаптары тексеріледі. Парақтағы салынған мидың суретінің ішіне бүгінгі сабақта оқып-біліп, естерінде қалған білімдерін өрнек, теңсіздік, салыстыру, схема түрінде жазып, іледі. |
||||||||||||
Бағалау |
Оқушылардың өз іс-әрекеттеріне баға бергізу. |
Оқушылар сабаққа қалай қатысқандарын гүл бетіне смайликтердің суретін салу арқылы бейнелеп құмыраға салады. |