Негізгі тактикалық тәсілдерді үйрету
Дене шынықтыру
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Өзгертілген командалық ойын
Тақырып:
Негізгі тактикалық тәсілдерді үйрету
27.12.2019
80
0
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға волейбол ойынындағы допты жоғарыдан және төменнен қабылдап, беру әдіс-тәсілдерін үйрету |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | <p>Барлық оқушылар орындай алады :</p><p> Әуелеп келген допты қабылдайды</p><p> Оқушылардың көпшілігі орындай алады </p><p>: Төменнен қабылдап береді Кейбір оқушылар орындай алады </p><p>: Допты әр түрлі әдіспен қабылдап, әріптесіне береді </p> |
Тілдік мақсат | <p>Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:</p><p> «пас», «аут», «эйс» Талқылауға арналған сұрақтар</p><p> : 1.Алаңда орын ауыстырудың әсері?</p><p> Не себепті .... деп ойлайсыз?</p><p> Ойыншы барлық нүктедегі міндеттерді атқарады Ишара </p><p>: Доп сыртта, доп алаңға түсті, </p> |
Алдыңғы оқу: | Қысқа қашықтыққа жүгіру |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Басы (15) |
Командалық жаттығулар: Амандасу, түзел, тік тұр. Саптық жаттығулар: Оңға, солға, кері бұрылу. Жүру жаттығулары: 1. екі қол жоғарыда, аяқтың ұшымен жүру. 1. Қолы желкеде өкшемен жүру, 2. қолымыз белде табанның ішкі қырымен 3. Табанның сыртқы қырымен жүру. 4. Қол алға созып жартылай отыра жүру. 5. Спорттық жүріспен жүру. Жугіру жаттығулары. 1. Бір қалыпты жүгіру. 2. Сол жанымен жүгіріу, 3. оң жанымен жугіру. 4. Артпен жүгіру 5. Тізені көтеріп секіріп жүгіру. 6. Аяқты артқа лақтырып жүгіру 7. Қол белде аяқ ұшын көтеріп жүгіру 8. Жылдамдықпен жүгіру. 9. тыныс алу жаттығулары. Жалпы дамыту жаттығулары. 1. Қол белде, аяқ иық деңгейінде басты оңға, солға айналдыру. 2. Қол белде, иықты алға, артқа айналдыру 3. Қолды сермеу жаттыулары 4. Қол желкеде онға солға бұрылу 5. Қол белде оңға,солға айналдыру 6. Екі қолды тізеге қойып айналдыру. 7. Отырып-тұру жаттығулары 8. Қолды көтеріп-түсіріп тыныс алу | Оқу бағдарламасы, мұғалімге арналған нұсқаулық. |
Ортасы (15) |
- Сабақ тақырыбын оқушыларға түсіндіру - оқушыларды үш топқа бөлу - ойын барысын түсіндіру «Айдаһар» ойыны. Ойын шарты: оқушылар екі топқа бөлінеді. Жарты топ бір-біріне тіркесіп «Айдаһар» бейнесінде тұрады. Екінші топ айдаһарды айнала шеңбер жасайды. Шеңбер жасап тұрған оқушылар «Айдаһар» бейнесіндегі тіркескен оқушыларды соңғысынан бастап доппен ұра бастайды. Доп тиген оқушы ойыннан шыға береді. Осылайша біртіндеп ұрып «Айдаһарды» өлтіреді. Оқушыларды бағалау критериімен таныстыру. Оқушылды деңгейіне байланысты үш топқа бөлу: 1. топ: «Астана»- жоғарғы деңгейлі оқушылар 2. топ: «Алматы»- орташа деңгейлі оқушылар 3. топ: «Ақтөбе»- төменгі деңгейлі оқушылар АКТмен видео ролик көрсету «Астана» тобына допты саусақпен жоғарыдан қабылдау. «Алматы» тобына допты төменнен қабылдау. «Ақтөбе» тобына допты әуелетіп лақтырып, қағып алу. | АКТ видео ролик көрсету:волейбол доптары, ысқырық, критерий қағаздары |
соңы (10) |
Үйге тапсырма, оқушыларды бағалау |
Қосымша ақпарат
<p>Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Баға критерилері:</p><p> • «5»-допты әріптесіне тура беру - беру техникасын өте жақсы қолдану •</p><p> «4»-допты әріптесіне тура беру - беру техникасын жақсы қолдану • </p><p>«3»- допты әріптесіне беру - беру техникасын орташа қолдану Саралау </p><p> 1.топ: «Астана» - жоғарғы деңгейлі оқушылар. Допты қабылдаған кезде аяқты бүгіп, жұмсақ қабылдау техникасын орындау, ептілікпен, қолды бастан асыра қабылдау. </p><p> 2.топ: «Алматы»- орташа деңгейлі оқушылар.Допты тысқа жібермеу, саусақты майыстыра, қабылдау техникасын іске асырып білекті іске қосу </p><p> 3.топ: «Ақтөбе»- төменгі деңгейлі оқушылар. Доп қабылдау кезінде аяқты, қолды дұрыс қою техникасын орындайды Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ – мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). АӘД, физика, Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? Сабақ жоспар бойынша мақсаттары мен міндеттері жақсы орындалды. Оқушылар бүгін волейбол ойынының элементтерін үйренді. Сабақ жақсы деңгейде өтті. Саралау бойынша жоспарланған тапсырмалар сәйкес болып, жақсы іске асты. Сонымен қатар уақытты да тиімді пайдаландым. Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты )</p><p> 1: Оқушылар допты қабылдау техникасын жақсы меңгерді </p><p> 2: Волейбол ойынына деген ынтасы жоғарылады Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? </p><p> 1: Волейбол ойынының әдіс- тәсілдерін үйрену </p><p> 2: Топтық тапсырмаларды тиімді орындау Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім ?</p><p> 1: Сараланған тапсырмалардың тиімділігі 2: Бағалау критерийін құруды </p>
Файлдар:
Файлды ару
Қмж
Пікірлер(0)