Заттардың қасиеттері

Абишова Назипа Рахимовна
Абишова Назипа Рахимовна
Ақтөбе
Көктау
Нұрлы-көш орта мектебі
Жаратылыстану
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Заттар және материалдар
Тақырып:

Заттардың қасиеттері

27.12.2019
70
PDF жүктеу WORD жүктеу
Заттардың қасиеттері 5.3.1.3-заттардың қасиеттерін: тығыздығын, аққыштығын, жылу және электрөткізгіштігін, созылғыштығын, иілімділігін сипаттау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Заттардың қасиеттері

(40 мин.)

<p>&nbsp;Сынып: 5 Мұғалімнің аты-жөні:Абишова Н.Р&nbsp;</p><p> Күні:&nbsp; </p><p>Қатысқандар: ___ Қатыспағандар: ___ </p><p> Сабақтың тақырыбы Заттардың қасиеттері</p><p> Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) </p><p>5.3.1.3-заттардың қасиеттерін: тығыздығын, аққыштығын, жылу және электрөткізгіштігін, созылғыштығын, иілімділігін сипаттау </p><p> Сабақтың мақсаты Барлығы: заттардың барлық қасиеттерін атай алады Көпшілігі: заттардың қасиеттерінің теориясын түсіндіре алады. Кейбірі: заттардың қасиеттерінің ерекшеліктерін сипаттай алады Бағалау критерийі заттардың қасиеттерін: тығыздығын, аққыштығын, жылу және электрөткізгіштігін, созылғыштығын, иілімділігін сипаттау Тілдік мақсаттар Қажетті лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттарды анықтаңыз. Суретпен жұмыс, тәжірибе Пәнгe қaтыcты cөздiк қoр мeн тeрминдeр: Қасиет – свойство - propertu Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Менің түciнiгiмшe ... Құндылықтарға баулу Тапсырма орындату арқылы жауапкершілік құндылықтарын арттыру Пәнаралық байланыс Физика. Тәжірибе көрсету арқылы заттардың қасиетін түсіндіру Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері </p><p> Ресурстар Сабақтың басы 2 мин І. Ұйымдастыру. А) оқушылармен амандасу, түгендеу ә) сабақтың мақсатымен таныстыру арқылы зейінін сабаққа аудару. Сабақтың ортасы 7 мин Білу 3 мин Түсіну 10 мин Қолдану Талдау 10 мин Жинақтау 3 мин ІІ. Үй тапсырмасы. №1 тапсырма: кесте толтыру. Заттың қатты, сұйық, газ күйіндігі құрылымы Күйі Құрылымы Құрамы Қатты күйі Сұйық күйі Газ күйі ІІІ. Жаңа сабақ. Ой шақыру. Заттардың қасиеті дегенді қалай түсінесіңдер? Тапсырма: оқулықтағы мәтінді пайдалана отырып кестені толтыру (Оқушыларға тарату.) Қасиеті Анықтамасы Мысалы Тығыздық Аққыштық Жылуөткізгіштік Созылғыштық Иілгіштік Тәжірибе: дененің жылу өткізгіштігі</p><p> ҮІ. Бекіту. Әр оқушы тақырып бойынша түйгенін айту. оқулық, үлестірме қағаз, тәжірибеге қажетті құралдар: ағаш, әйнек, темір, алюминий Сабақтың соңы 2 мин 2 мин 1 мин</p><p> ҮІ.Бағалау. Дескриптор бойынша бағалау парағы Бағалау критерийі Дескриптор Белгі заттардың қасиеттерін: тығыздығын, аққыштығын, жылу және электрөткізгіштігін, созылғыштығын, иілімділігін сипаттау заттардың барлық қасиеттерін атай аламын заттардың қасиеттерінің ерекшеліктерін сипаттай аламын Рефлексия. «Жапондық бағалау» Жұдырық – ұнады – НЕГЕ? Cұқ caуcaқ – cұрaғым бaр – ҚАНДАЙ? Екi caуcaқ – ұнaмaды – ҚАЙ СӘТІ ҰНАМАДЫ? </p><p> Ү. Үйге тапсырма. 18 оқу. дескриптор бойынша бағалау парағы Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Барлығы: заттардың барлық қасиеттерін атай алады Көпшілігі: заттардың қасиеттерінің теориясын түсіндіре алады. Кейбірі: заттардың қасиеттерінің ерекшеліктерін сипаттай алады Оқушылардың жаңа тақырыпты қаншалықты түсінгендігін анықтау үшін нақты бағалау критерийлері мендескрипторлар қойылды Қалыптастырушы бағалаулар: Дескриптор бойынша бағалау. </p><p> Рефлексия: Жапондық бағалау </p><p>• Жаңа тақырыпты меңгерту үшін оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып тапсырамалар әзірленді; • қызықты қалыптастырушы бағалаулары қолданылды. Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;</p>

Пікірлер(0)