Дауыссыз л мен р
Дауыссыз л мен р
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 2.4.1.3 Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу; 2.2.1.1 Сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар орындай алады: Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің мазмұнына бағытталған сұрақтар қоя біледі; Кейбір оқушылар орындай алады: Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; |
| Тілдік мақсаттар: | Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату |
| Күтілетін нәтиже: | Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. дауыссыз дыбыстар қаншаға бөлінеді? 2. Сұхбат дегеніміз не? 3. П,б іәріптері қандай дыбыстарға жатады |
| Бағалау критерийлері: | 1. Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; 2. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; 3. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтырады; |
| Құндылықтарды дарыту: | Топта бірігіп жұмыс жасау, ауызбіршілік. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Ғаламтор ресурстары |
| Пәнаралық байланыс: | Музыка, қазақ тілі |
| Бастапқы білім: | Дауыссыз л мен р |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін |
Сары ,қызыл ,жасыл , житондар іс-қимылмен көрсетеді |
|
Сабақтың ортасы (25 минут) |
Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды. 51-жаттығу: « Өлеңді жатқа жаз»ҰЖ Дескриптор: 2. Өлеңді көшіріп жазады, р дыбысынан басталатын сөздердің астын сызады; 3 .Айтылуы мен жазылуын салыстырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 52-жаттығу:« Әріпті өзгерт»ӨЖ Дескриптор: 1. Берілген сөздерді оқиды; 2.Сөздердің бірінші әрпін л әрпіне өзгертіп жазады; 3. Өзгеріске ұшыраған сөзге мән береді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» Сергіту сәті 5 3-жаттығу: «Мәтін құра» ТЖ Дескриптор: 1. Берілген мәтінді тізбектеп оқиды; 2. Мәтіннің негізгі ойын табады: 3.Сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін сипаттайды; 4. Құрылымдық бөліктерін анықтайды; 5.Мәтіннен л дыбысынан басталатын сөздерді табады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» |
Білім ағашы парақ шасы стикер |
|
Сабақтың соңы (10 минут) |
Үй тапсырмасы: 60-бет 50 жаттығу әңгіме құрау Кері байланыс: «Білім ағашы» |
білім ағашы парақ шасы стикер |
|
Рефлексия (3 минут) |
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
Пікірлер(0)