Қаңлылардың қоғамдық құрылысы

Байтикенова Умутгуль Какимбековна
Байтикенова Умутгуль Какимбековна
Қостанай
Қостанай
Гимназия им.С.Мауленова
Қазақстан тарихы
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Үйсіндер мен қаңлылар
Тақырып:

Қаңлылардың қоғамдық құрылысы

03.03.2020
691
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):  Қаңылар, қаңылардың қалалық мәдениеті. Олардың орналасу тарихы туралы сипаттау.
Сабақтың мақсаты:   5.4.2.3 Қаңылардың қоғамдық құрылысы. 5.3.2.2. Қазақстан аумағындағы алғашқы мемекет  
Тілдік мақсаттар: Мемлекет,көсем,патша, әскери демократия, археология, оба, қорған,ескерткіш ат әбзелдері Жазылымға арналған тіркестер: Мемлекет,хан, әскери демократия, мәдениет,    
Күтілетін нәтиже:    Сабақтың әр кезеңінде оқушылардың материалды меңгеруі қандай деңгейде екенін анықтау үшін бағалау критерийіне сәйкес топтар өзара бір-бірін бағалайды, мұғалім оқушыларды өзі бағалайды, оқушылар өзін-өзі бағалайды.
Бағалау критерийлері: Қаңылардың орналасуы тарихын анықтайды. -Мемлекеттің қоғамдық құрылысына роліне сипаттама береді. -Қаңылардың шаруашылығына ой-пікірін білдіреді.  
Құндылықтарды дарыту: Осы тақырыпты оқыта отыра оқушыларды елін, жерін, Отанын қорғауға, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Сабақ кезінде оқушыларға тақырыпқа байланысты бейнеролик , презентация көрсету.
Пәнаралық байланыс: Дүние жүзі тарихы.  
Бастапқы білім: Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

<p>Қаңылардың орналасу тарихын сипаттайды.</p><p>Оқушылармен сәлемдесу . «Құпия әрекет» Оқушыларға өткен тақырып бойынша шолу жасалады. Құпия тапсырмалар арқылы өткен тақырып қорытындыланады. Жаңа сабақтың тақырыбы оқушыларға карта арқылы көрсетіліп таныстырылады.&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e5dd613eee1a/images/5e5dd73ab7bab.png" style="width: 408px;"><br></p>

Сабақтың ортасы

<p>Қаңлылар туралы тарихи деректер. Видео ролик ұсынылады.</p><p> Оқушылар бейнероликті көріп болғаннан кейін оқушылар топтық жұмыс жасайды. Топтарға тапсырмалар беріледі.</p><p> 1. Қоғамдық құрылысы</p><p> 2. Археологиялық ескерткіштер</p><p> 3. Шаруашылығы </p><p> 4. Қаңлылар туралы деректер </p><p> Жұптық жұмыс: Диалог құру . «Біліммен алмасу» (Мұғалім, оқушы.) </p><p>Сөйлеу дағдысы. Топтар таныстырған жұмыстары бойынша әр топтан бір жұп шығып біліммендерімен алмасу мақсатында өз түсінгендерін айтып шығадып,қорытындылайды.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

<p>Топтық жұмыс. </p><p> ОТА</p><p> Әр топ сабақ бойынша бүгін оқыған,түсінген және білгенің айтып шығады бір –бір ауыз сөзден. </p><p> Кері байланыс:</p><p> «Сұрақ қорытынды» стратегиясы </p><p> 1Бүгінгі сабақтағы басты оқиға? </p><p> 2Не қызықты болды? </p><p>3Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіздер, қандай жаңалық алдыңыздар? </p><p> (1-сұраққа бірнеше оқушы жауап бере алады) Мұғалім оқушыларды бағалайды.&nbsp; &nbsp;</p><p>&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e5dd613eee1a/images/5e5dd79885acd.png" style="width: 408px;"></p>

Рефлексия

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Оқу мақсаттары дұрыс құрылған. Барлық оқушылар бүгінгі сабақта белсене араласып өз мақсаттарына жетті. Сабақ уақыттар берілген минут кестелеріне байланысты нақты сақталды. Сабақ кезінде сабақ жоспарынан еш ауытқулар болмады.&nbsp; &nbsp;

Пікірлер(0)