Етістік

Кенжебекова Айгул Арыстановна
Кенжебекова Айгул Арыстановна
Ақтөбе
шұбарқұдық
Шубаркудукская СШ №3
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:

Етістік

02.03.2020
92
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 4.2.6.1 Белгілі&nbsp; бір&nbsp; тақырып&nbsp; бойынша&nbsp; мәтіннің&nbsp; түрлерін, жанрын, стилін, салыстырып ,ұқсастығы&nbsp; мен&nbsp; айырмашылықтарын&nbsp; анықтау .<br>
Сабақтың мақсаты: <p>Барлық&nbsp; оқушылар : Етістікті&nbsp; естеріне&nbsp; түсіреді </p><p>Көбі&nbsp; жасай&nbsp; алады : Мәтіндерге&nbsp; салыстырмалы&nbsp; талдау&nbsp; жасайды .</p><p>Кейбірі&nbsp; жасай&nbsp; алады : Берілген&nbsp; тақырып&nbsp; бойынша ой&nbsp; қорыту&nbsp; жасай&nbsp; алады .<br></p>
Тілдік мақсаттар: Берілген&nbsp; тақырыптар&nbsp; бойынша&nbsp; мәтін&nbsp; мазмұнын&nbsp; айта&nbsp; алады <br>
Күтілетін нәтиже: Берілген тақырып&nbsp; бойынша&nbsp; ой&nbsp; қорыту&nbsp; жасай&nbsp; алады <br>
Бағалау критерийлері: Мәтіндерді&nbsp; салыстырады ,етістіктерді&nbsp; біледі <br>
Құндылықтарды дарыту: Оқушыларды&nbsp; бір-біріне&nbsp; құрмет&nbsp; көрсетуге&nbsp; тәрбиелеу <br>
АКТ-ны қолдану дағдылары: Компьютерді&nbsp; қолдану <br>
Пәнаралық байланыс: жаратылыстану <br>
Бастапқы білім: жіктеу&nbsp; есімдіктерінің&nbsp; септелуі<br>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(7 минут)

<p>Сәттілік&nbsp; біздер&nbsp; тілейік ,</p><p>Мен&nbsp; саған, сен&nbsp; маған </p><p>Күндей&nbsp; күліп&nbsp; жүрейік ,</p><p>Күннің&nbsp; нұрын&nbsp; төгейік</p><p>Мен&nbsp; саған,сен&nbsp; маған</p><p>"Мен&nbsp;&nbsp; сөз&nbsp; таптарын білемін"&nbsp; ойынын&nbsp; ойнату&nbsp; арқылы&nbsp; білімдерін&nbsp; тексеріледі <br></p>

Сабақтың ортасы

(20 минут)

<p>Мәтінді&nbsp; оқу .</p><p>59-жаттығу .Оқушылар&nbsp; мәтінді&nbsp; мұқият&nbsp; оқиды .Мәтінді&nbsp; бөліктерге&nbsp; бөліп,оларды&nbsp; өзара&nbsp; салыстырады .Мәтіннің&nbsp; қайсысы&nbsp; ғылыми-танымдық,қай&nbsp; бөлігі&nbsp; көркем&nbsp; мәтін&nbsp; екенін&nbsp; анықтайды .</p><p>60-жаттығу Ребусты&nbsp; шеш .</p><p>Ребусты&nbsp; шешіп ,шешуіндегі&nbsp; сөз&nbsp;&nbsp; туралы&nbsp; не&nbsp; білетіндіктерін&nbsp; талқылайды .</p><p>61-жаттығу Жұмбақты&nbsp; жатқа&nbsp; жазу .Жұмбақтан&nbsp; етістіктерді&nbsp; тауып, астын&nbsp; сызу .Етістіктің&nbsp; дара және&nbsp; күрделіт&nbsp; екендігін&nbsp;&nbsp; анықтау.</p><p>62-жаттығу .Етістіктерді&nbsp; теріп жазу .Берілген&nbsp; етістіктерден&nbsp; туынды&nbsp; етістіктерді&nbsp; теріп&nbsp; жазу .Туынды&nbsp; етістіктерді&nbsp; дәлелдеу .<br></p>

Сабақтың соңы

(7 минут)

<p>&nbsp;"Бағдаршам " әдісі&nbsp; арқылы&nbsp; ұжыммен&nbsp; жұмыс.</p><p>Әрбір&nbsp; оқушыға&nbsp; бағдаршам&nbsp; түстеріне&nbsp; сәйкес&nbsp; карточкалар&nbsp; таратылады .Оқушылар&nbsp; бір-бірінің&nbsp; жұмыстарын&nbsp; тыңдап,&nbsp; бағдаршам&nbsp; түстеріне&nbsp; сәйкес&nbsp; карточкаларды&nbsp; көрсету арқылы&nbsp; бағалайды&nbsp; </p><p>жасыл&nbsp; түс -негізгі&nbsp; ойды&nbsp; түсініп,&nbsp; мазмұнын&nbsp; толық&nbsp; ашқан</p><p>қызыл&nbsp; түс -мазмұнын&nbsp; ашқан,әңгіме&nbsp; жүйелі&nbsp; құрылмаған </p><p>сары&nbsp; түс -мазмұнын&nbsp; толық&nbsp; ашпаған,тақырыптан&nbsp; ауытқыған .<br></p>

Рефлексия

(6 минут)

<p>&nbsp;"Қорытындыла "&nbsp; айдары&nbsp; .</p><p>Әңгіменің&nbsp; негізгі&nbsp; ойын&nbsp; анықтаңдар </p><p>Үй&nbsp; тапсырмасын&nbsp; беру <br></p>

Пікірлер(0)