ҮШБҰРЫШТАР ТЕҢДІГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ
ҮШБҰРЫШТАР ТЕҢДІГІНІҢ БЕЛГІЛЕРІ
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 7.1.1.21 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу; 7.1.1.22 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдану; |
| Сабақтың мақсаты: | - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу; - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін дәлелдеу; - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдану; |
| Тілдік мақсаттар: | Тілдік мақсат: - есептің шығару жолын түсіндіре алады; - бөлімнің ұғымдары мен терминдерін түсінеді және қолданады; - үшбұрыштардың теңдік белгілерін тұжырымдайды; - есеп мәтіні бойынша қажетті сызбаны салу жолын сипаттай алады; - сызбада берілгендерді сипаттай алады; Пәнге тән лексика мен терминология: - сүйір бұрышты, доғал бұрышты, тікбұрышты үшбұрыштар; - теңқабырғалы, теңбүйірлі, қабырғалы әр түрлі үшбұрыштар; - үшбұрыштың элементтері; - катет, гипотенуза; - табаны, бүйір қабырғасы; - қабырғалар арасындағы бұрыш; - қабырғаға іргелес жатқан бұрыш; - қарсы жатқан бұрыш; - бұрышқа іргелес жатқан катет, бұрышқа қарсы жатқан катет; - үшбұрыштың орта сызығы; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - үшбұрыштар ... белгісі бойынша үшбұрыштар тең; - үшбұрыштардың теңдігінен ...; - үшбұрыштар тең болғандықтан ... тең болады; - екі қабырғасы мен олардың арасындағы бұрыш арқылы...; - АВС үшбұрышының АВ және ВС екі қабырғасы сәйкесінше ... тең; - егер АВС үшбұрышының АВ қабырғасы және оған іргелес А және В бұрыштары сәйкесінше .. тең болса, онда...; - үшбұрыш қабырғасына іргелес бұрыштарды анықтаңыздар; - табанындағы бұрыштар; - катеттер арасындағы бұрыш... |
| Күтілетін нәтиже: | - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін біледі; - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін дәлелдей алады; - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдана алады; |
| Бағалау критерийлері: | - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін біледі; - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін дәлелдей алады; - үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдана алады; |
| Құндылықтарды дарыту: | Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу құндылықтарына баулу жауапкершілікті сезіну, қарым-қатынас жасау қабілеті, жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы іске асырылады. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интерактивтітақта, www.bilimland.kz, презентация, компьютер |
| Пәнаралық байланыс: | Информатика, алгебра |
| Бастапқы білім: | Қарапайым фигуралардың негізгі қасиеттерін көрсететін аксиомаларды білу. Транспортир арқылы бұрыштарды өлшейді және салады. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу «Фигуралар» әдісі 2.Үй тапсырмасы №9.7, 9.8- есепті жұппен талқылау. «Серпілген сауал» әдісі бойынша өткен білімді еске түсіру |
Фигуралар 7сынып Геометрия. А.Әбілқа сымова «Мектеп» 2017ж. |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту. «Түсіндіру және сипаттау» әдісі
(W)Толық сыныппен жұмыс: №1.
№2
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі Жеке жұмыс № 11.2, 11.3, 11.4-есептерді шығару
Бағалау: «Смайликтер» әдісі Жұптық жұмыс.№1,2,3-есеп «Досыңмен бірге орында» әдісі
Бағалау: «Ауызша кері байланыс» әдісі Топтық жұмыс. «Аквариум» әдісі
Бағалау: «От шашу» әдісі |
Bilimland. kz СББ платформасы Бас бармақ 7сынып Геометрия. А.Әбілқа-сымова «Мектеп» 2017ж. Смайлик Bilimland. kz СББ платформасы Интерак-тивті тақта Үлестірме материал
|
|
Сабақтың соңы |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
|
Үлестірме материал |
|
Рефлексия |
Рефлексия. «Табыс ағашы» әдісі Маған бүгінгі сабақ ............. болды, себебі ....................... .
Үйге тапсырма: №11.5 -есепті шығару |
Стикер |












Пікірлер(0)