Жаһандану мәселелері
Жаһандану мәселелері
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | О. 9.2.2.1 - публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; Ж . 9.3.6.1 - БАҚ материалдары негізінде стильдік ауытқуларды, орынсыз қолданылған сөз оралымдарын талдап, стильдік түзетулер жасау, редакциялау. |
| Сабақтың мақсаты: | Эссе құрылымы мен даму желісін сақтау |
| Тілдік мақсаттар: | Мәңгілік Ел бұл – Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана |
| Күтілетін нәтиже: | Жаһанданудың және ұлттық діл жайлы айтады, мәтінднгі негізгі ойды анықтайды. |
| Бағалау критерийлері: | Жаһанданудың және ұлттық діл жайлы айтады, мәтінднгі негізгі ойды анықтайды. |
| Құндылықтарды дарыту: | Мәңгілік Ел бұл – Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Қазақстан тарихы, әдебиет, адам қоғам құқық. |
| Пәнаралық байланыс: | Қазақстан тарихы, әдебиет, адам қоғам құқық. |
| Бастапқы білім: | Тәңірлік діні туралы өз білімдерін толықтыру. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық Мақсаты:Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, зейіндерін сабаққа аудару. «Жаңбырлы күн», тренингі – психологиялық ахуал орнату үшін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Мақсатына сүйене отырып, критерийлерді анықтау |
|
|
Сабақтың ортасы |
II Қызығушылықты ояту. «Ойлан,тап!» Әр топқа глобустың сұлбасын таратамын. Оқушы жаһандану төңірегіндегі жинақтаған білімін жер шарымен байнаныстыра отырып, ойын жеткізеді 1-жаттығу Тіл туралы бес мақал жазып, олардың мағынасын жаһандану жағдайындағы қауіптермен сабақтастыр. |
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды. Не үйреніп,не білдік? 1. Сабақта не қызық болды? 2. Қандай қиындықтар кездесті? 3. Не маңызды болды деп ойлайсыңдар? 4. Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау |
|
|
Рефлексия |
Оқушы сабақты түсінген деңгейін түрлі- түсті қарандаштармен бояу арқылы жеткізеді Оқушы сабақты түсінген деңгейін түрлі- түсті қарандаштармен бояу арқылы жеткізеді /кеменің суреті |
Пікірлер(0)