Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан ертегісі.

Аметова Айнұр
Аметова Айнұр
Шымкент
Шымкент
№62 ЖОББМ
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып:

Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан ертегісі.

25.02.2020
40
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

 2.2.4.1- мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

2.3.2.1- мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгерді.

Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Тілдік мақсаттар:

 Топтық тапсырмалар қағаздар стикерлер кері байланыс

Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың толық жаңа тақырыпты меңгеруін.

Бағалау критерийлері:

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Құндылықтарды дарыту:

Отанын сүйюге тәрбиелеу

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интербелсенді тақта

Пәнаралық байланыс:

 Дүниетану, қазақ тілі

Бастапқы білім:

Не үйрендім? БЖБ№5

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10мин)

 Ұйымдастыру кезеңі

Талаптанып, Қанаттанып

Өмір сырын ұғамыз.

Білім алып, тұлғаланып,

Азамат болып шығамыз.

Үй тапсырмасын: тізбектеп оқытамын, мәнерлеп оқытамын. 

Сабақтың ортасы

(25мин)

 Білу және түсіну 10 мин

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Дәптермен жұмыс.

Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (ертегі)

Қолдану 8мин "Интервью" әдісі

Жалпыға арналған тапсырма:

Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.

Сабақтың соңы

(3мин)

 Синтез

Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (ертегі)

Екі түрлі түсініктеме күнделіг.

Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барыснда олар:


Бөліктің оң жағына                               Сол жағына

Мәтіндегі  қатты әсер еткен                   Сол әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады

тұстарды, үзінділерді жазады.                (нені еске түсіреді, себеп салдары қандай, қандай                                                                             сұрақ бар.)

Рефлексия

(2мин)

 Үйге тапсырма: 34-36 бет, оқу, түсінік айту.

Пікірлер(0)