Суасты тіршілігіне қамқорлық

Кенжебекова Айгул Арыстановна
Кенжебекова Айгул Арыстановна
Ақтөбе
шұбарқұдық
Шубаркудукская СШ №3
Әдебиеттік оқу
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:

Суасты тіршілігіне қамқорлық

24.02.2020
313
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

4.2.3.1 Шығарманың  тақырыбы  және  негізгі  ойды  анықтау,автордың  ойын  мәтін  деректерінен  келтіре  отырып  дәлелдеу

Сабақтың мақсаты:

Мәтіннің  негізгі  ойын  анықтай  алады .Кейіпкердің  іс -әрекетін бағалай  алады .

Қажетті  ақпараттарды  тауып,  талдау жасап  оқи  алады

Тақырыпқа  қатысты  өз  ойын  дәлелдей  алады . 

Тілдік мақсаттар:

Берілген  тақырып  бойынша  мәтін  мазмұнын  айта  алады 

Күтілетін нәтиже:

Мәтіннің  негізгі  ойын  анықтай  алады .Кейіпкердің  іс -әрекетін бағалай  алады .

Бағалау критерийлері:

Мәтіннің  негізгі  ойын  деректер  келтіре  отырып  дәлелдейді 

Құндылықтарды дарыту:

Жауапкершілік, белсенді  азаматтық  ұстаным  танытуға  баулу

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интербелсенді  тақта 

Пәнаралық байланыс:

дүниетану

Бастапқы білім:

қоршаған  орта  туралы ,оған  нелер  жататындығы  туралы  біледі 

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(7 минут)

Психологиялық  дайындық. "Балық  аулау " ойыны  арқылы бір-біріне  тілектер  айтады . Табиғатқа  көмектесу  үшін  өзің  қандай  іс-әрекеттер  жасадың ?


Сабақтың ортасы

(20 минут)

 "Пікіріңді  айт "  айдары 

-Суасты  жануарларының  тіршілігіне  қандай  қауіп-қатер  төнуі  мүмкін ?

-Суда  тіршілік  ететін  жануарларға  адамның  қамқорлығы  қажет пе ?

ҚБ:  "Басбармақ "

 "Түсініп  оқы "  айдары 

 "Балықтарға  көмек  " әдісі  бойынша  мәтінмен  таныстыру .Болжау  әдісі  бойынша  оқушылар  мәтіннің  бір  бөлігін  оқып  болғаннан  кейін ,  олардың  ойларынша    әрі  қарай  не  болатынын  болжайды .Оқушылар  оқылған  мәтінде  келтірілген  өз  болжамдарына  негіз  болған   ойларға  сүйене  отырып ,өз  болжамдарын  дәлелдеулері  тиіс . Сөздікпен  жұмыс .

 "Біліміңді  қолдан"  айдары 

-Бұл  жануарлардың  қайсысы  туралы  қызықты  ақпарат  айта  аласың ?

Дискриптор:

-Сұраққа  жауап  береді 

ҚБ: "Ду  қол  шапалақ "


Сабақтың соңы

(7 минут)

 "Қорытындыла "  айдары 

-Жануарлар  тіршілігінің  қиындықтарын  шешу  не  үшін  керек ? 

Жіңішке  сұрақ ?

- Мақсат  пен  әкесі  жылым  жасау  үшін қандай  құралды  пайдаланады ?

-Қандай  балықтарды  білесің ?

Жуан  сұрақ

-Оттегі  деген  не ?

-Балық  аулауға  тыйым  салынатын  мерзім  болуы  мүмкін  бе ?



Рефлексия

(6 минут)

 "Ойлан " айдары .Қыста  балықтарға көмек керектігін бұған  дейін  естіп, білдің  бе ?

-Жылымды  не  үшін  жасау  керек ?


Пікірлер(0)