Мен не үйрендім?
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Туған өлкем
Тақырып:
Мен не үйрендім?
19.12.2019
200
1
Осы сабақта қол жеткізген оқу мақсаттары | 2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау сахналау 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру 2.4.1.1- «Менің мектебім» бөлімі бойынша білім деңгейін анықтау |
Сабақ нәтижесі: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, «Білім ағашы», Бағалау парақшасы. АКТ. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. |
Құндылықтарды дамыту | Оқушыларды бір – біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
АКТ қолдану дағдылар | Аудио тыңдалым, интербелсенді тақта, слайд |
Бұған дейін меңгерілген білім | «Менің мектебім» |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Басталуы (5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут ән-күй мұғалімімен мен бірге оқушылар «Бақытты балалаық шақ» әнін орындады Топтарға бөлу. Қима қағазға жазылған жасырын сөздерді ала отырып «Ақындар» «Жазушылар «Мәнерлеп оқу» атты топтарға бөлінді. | 1-топ: Жазушылар 2-топ: Ақындар 3-топ: Мәнерлеп оқу |
Білу (5мин) |
<p>Үй тапсырмасын тексеру мақсатында «Бәйге» сұрақтары берілді.</p><p> 1.сұрақ. «Мектеп біздің анамыз» өлеңінің авторы кім?</p><p> 2. сұрақ. Қандай авторлармен таныстық? </p><p> 3.сұрақ. «Ақылшы мұғалім авторы кім? </p><p> 4. сұрақ. Әнуарбек Бүйсенбеев туралы не білеміз? </p><p> 5. сұрақ «Сыбырлақ өлеңінің авторы кім?</p><p> 6. сұрақ. «Оқулық өлеңінің авторы кім? </p><p> 7. сұрақ. «Кітап мәтінінің» авторы кім? </p><p> 8. сұрақ. «Жеті шал» мәтінінің авторы кім? </p><p> 9. сұрақ. «Сапар мен парта» мысалының авторы кім? </p><p> 10.сұрақ. М.Дулатов кім? </p> | <p> Топ ережесін еске салу </p><p> 1.Тәртіп </p><p>2.Талап </p><p>3.Тыныштық 4.Тазалық </p><p> 5.Татулық </p> |
Топ тапсырмалары (15мин) |
«Күн шұғыласы» ойыны. «Менің мектебім» дегенде көз алдында, кімдер келеді, кімдер елестейді? Атауларын жазып күн шұғыласын құрастырады. | <p>Қ.Б </p><p> «От шашу» Жұлдызшалармен бағаланды. </p> |
2-ші тапсырма (5мин) |
<p> Ақындар туралы мәлімет жазу. Оқушыларға кеспе қағазға жазылған ақындардың жасырын суреті ұсынылады. Әр топ өзі таңдап алған суреттердегі ақын туралы мәлімет айтады.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0cd0ef160.png" style="width: 90px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0ce872516.png" style="width: 97px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0cf3274b7.png" style="width: 115px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0d0282982.png" style="width: 91px;"></p><p><br></p> | <p> Қ.Б.</p><p> «Бағдаршам» «Жұлдызша» </p> |
3-ші тапсырма (5мин) |
<p> «Сәйкестендіру» Ақын әрі жазушылардың суреттері мен мәтін тақырыптары сәйкестендіріледі</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0d63645f1.png" style="width: 88px;"> Міржақып Дулатов «Жеті шал»</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0d79896a7.png" style="width: 86px;"> Асқар Тоқмағамбетов «Кітап»</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0d84d3d47.png" style="width: 90px;"> Мұқан Иманжанов «Мектепке»</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0d9051d6e.png" style="width: 88px;"> Оспанхан Әубәкіров «Сыбырлақ»<br></p> | <p> Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.</p><p><br></p><p> Қ.Б.</p><p> «Басбармақ» «Жұлдызша» </p> |
4-ші тапсырма (7мин) |
<p> Сурет бойынша болашақты болжау әңгімесін құрастыру.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0e66865e6.png" style="width: 138px;"></p><p>«Кітапхана» «Библиотека» «library» Болашақта барлық оқулық электронды түрде болады.Қазір 100 жаңа кітаптың 18-і аударылса, болашақта 100 кітаптың бәрі аударылады. Роботтар адамдарға жұмыс істейді. </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0e8cf28e9.png" style="width: 120px;"></p><p>«Мектеп» «Школа» «School» Болашақта барлық мектеп зияткерлік мектебіне айналады.Оқушылар өте білімді болады. Цифрлы Қазақстан сияқты цифрлы(сандық) мектептер болады. </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0ec624370.png" style="width: 124px;"></p><p>«Асхана», «Сталовая» «Dining room»</p><p>Болашақта ішетін тағамдардың барлығы сапалы болады. «Адалдық» дүкендері көп болады.Автоматтандырылған пештерде тамақ пісетін болады.</p><p><br></p> | |
Сергіту сәті (2мин) |
«Ұстазым» әні орындайды. | <p> Оқушылар орындарынан тұрып </p><p><br></p> |
Аяқталуы Сабақты бекіту (3мин) |
<p> <img src="/uploads/lesson_plans/5dfb09cb87a12/images/5dfb0f59f0546.png" style="width: 204px;"></p><p>Қызыл алама. көңілді қызықты болды.</p><p> Сары алма. тақырыпты түсіндім. </p><p> Жасыл алма. сабақта берілген тапсырмаларды орындадым. </p> |
Файлдар:
Файлды ару
Мен не білдім?
Пікірлер(0)