Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы

Жұмабаева Асел Абугалиевна
Жұмабаева Асел Абугалиевна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
№6 Шұбарқұдық негізгі мектебі
Математика
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Екі таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту. Жүздіктер. Есептер
Тақырып:

Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы

06.02.2020
275
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 2.1.1.3** екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу;
Сабақтың мақсаты: Көп таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеуді үйрену; көп таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру дағдыларын бекіту; ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын жетілдіру; құрама есептер шығара білуге үйрету. екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтайды Рразрядтық қосылғыштарға жіктейді; Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы туралы біледі Тақырыптың қасиеттеріне берілген есептерді шығарады    
Тілдік мақсаттар: Ата,дедушка
Күтілетін нәтиже: Екі таңбалы сандарды ондықтарға және бірліктерге жіктеуді білді Бірнеше тапсырмалар орындау Жұппен,топпен тапсырмалар орындайды.э екі таңбалы сандар, олардың ондық құрамын йрену  
Бағалау критерийлері:
Құндылықтарды дарыту:
АКТ-ны қолдану дағдылары:
Пәнаралық байланыс:
Бастапқы білім:

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

«Миға шабуыл» стратегиясы (Карточкалар көмегімен берілген сұрақтарға жауап беру) Есептеу машинасы» ойыны «А»- тобы: 2+1+7 - 8+10 - 2 - 4+1 «Ә»- тобы: 6+2 - 4+4 - 3+5 - 2 - 4 - 2 «Б»- тобы: 4 - 3+9 - 8+7 - 3+2 - 6+3 3. Математикалық диктант. Өткенді қайталау - 14, 13, 19, 17, 15, 10, 11, 12, 16 сандарды жазу, ең үлкенін, ең кішісін атау.  

Сабақтың ортасы

<p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3aa75434037/images/5e3b912e1f97a.png" style="width: 346px;">&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Кестедегі бейнеленген сандарды ата. Ондықтар мен бірліктер көрнекілікті пайдалану. №2 Ауызша сандарды айтып,2-3 оқушыға тақтаға жаздыру. 7 онд.6 бірл. 8 онд.1 бірл. 4 онд.7бірл. Топқа тапсырма,Бұл сандардың «Көршілері қай сандар?» 65 70 74 №4 тапсырма.3 онд.+5 бірл.= 35 4 онд.+6 бірл.=46 30+5=35 3 топқа тапсырма беру. 60+7 = 67-7= 67-60 №1,ндықтары мен бірліктерін ажыратып жаз. 34=3онд. 4бірл. 49=4онд. 9бірл. 99=9онд. 9бірл. 83=8онд. 3бірл. 51=5онд. 1бірл. 68=6онд. 8бірл. 2. 5онд. 3бірл. =53 2онд. 9бірл. =29 7онд. 7бірл. =77 6онд. 5бірл. =65 4онд. 1бірл. =41 8онд. 6бірл. =86 2- тапсырма Теңдеулерді ғана жаз, шығар. Топтан бір оқушы шығып орындау х-6=2 х+30=40 2+х=7 50+х=60 х=6+2 х=40-30 х=7-2 х=60-50 х=8 х=10 х=5 х=10 8-6=2 10+30=40 2+5=7 50+10=60 2 =2 40=40 7=7 Әр қатардағы артық санды ата. Iтоп 33 11 63 22 77 88 II топ 5 45 85 47 61 23 III топ 7 11 12 13 14 15 Ivтоп 10 20 30 9 40 50 Vтоп 11 22 33 44 10 55 Сұрақтарға жауапр бер және өрнекті жаз. Iтоп Сөреде 30 қалың дәптер және 10 жұқа дәптер бар. А) Сөреде барлығы неше дәптер бар? 30+10=40 Ә) Қалың дәптерге қарағанда жұқа дәптердің нешеуі кем? 30-10=20 Б)Жұқа дәптерге қарағанда қалың дәптердің нешеуі артық? 30-10=20 IІтоп Сөреде 30 қалың дәптер және 10 жұқа дәптер бар. А) Сөреде барлығы неше дәптер бар? 30+10=40 Ә) Қалың дәптерге қарағанда жұқа дәптердің нешеуі кем? 30-10=20 Б)Жұқа дәптерге қарағанда қалың дәптердің нешеуі артық? 30-10=20 III топ Біржанда 15 қызыл шар және 25 көк шар бар. А) Біржанда барлығы неше шар бар? 15+25=40 Ә) қызыл шарға қарағанда көк шардың нешеуі кем? 25-15=10 Б) көк шарға қарағанда қызыл шардың нешеуі артық? 25-15=10 IVтоп Далада 18 кептер және 23 қарға ұшып жүр. А) Далада барлығы неше құс ұшып жүр? 13+28=41 Ә) кептерлерге қарағанда қарғалардың нешеуі артық? 23-18=5 Б) қарғаларға қарағанда кептерлердің нешеуі кем? 23-18=5 Vтоп Сыныпта 15 қыз бала және 20 ұл бала бар. А) Сыныпта барлығы неше бала бар? 15+20=35 Ә) қыздарға қарағанда ұлдардың нешеуі артық? 20-15=5 Б) ұлдарға қарағанда қыздардың нешеуі кем? 20-15=5 8.Жетпей тұрған фигураны тап.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<br></p>

Сабақтың соңы

Топтық жұмыс «А»- тобы Математикалық өлеңді жатқа айту «Ә»- тобы Сөзжұмбақ шешу «Б»- тобы Жұмбақ шешу Жоқ өзінде бас та,&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді. Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын.&nbsp; &nbsp; &nbsp;

Пікірлер(0)