Екі таңбалы сандарды салыстырусандар

Шаяхметова Бибизия Сандибековна
Шаяхметова Бибизия Сандибековна
Нұр-Сұлтан
Нұр-сұлтан
Школа-лицей №50
Математика
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Екі таңбалы сандар
Тақырып:

Екі таңбалы сандарды салыстырусандар

01.02.2020
297
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): <p>1.1.1.2 ** 11-ден 20-ға дейін сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3 **20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсінеді; 10/11-20 көлемінде тура және кері санайды; натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды; 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады және салыстырады; 20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтайды, разрядтық қосылғыштарға жіктейді.&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды екі таңбалы сандарды оқуға, жазуға және құрастыруға үйрету.
Тілдік мақсаттар: "Артық," "кем", "тең"&nbsp; &nbsp;біліктер, ондықтар сөздерін қолдану дағдысын қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже: <p>Білім алушылар екі таңбалы сандар қатарын және сандар құрамын үйренеді.</p><p>11- ден 20 -ға дейінгі сандарды салыстыра біледі. Қанша артық, қанша кем екендігін түсіндіріп&nbsp; айтады.</p><p>өлеңмен берілген есептерді аузша есептей алады.</p>
Бағалау критерийлері: Сандар қатарын дұрыс жазады; Сандар құрамын айыра алады;Сандардың көршілерін табады; Разядтық қосылғыштадың қосындысы түрінде жазады, Сандарды салыстыра алады;&nbsp; &nbsp;&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: Бірін- бірі&nbsp; тыңдау. Достық қарым-қатынастарын жетілдіру.
АКТ-ны қолдану дағдылары: <p>интернет желісі https://bilimland.kz/kk&nbsp; &nbsp;</p><p>&nbsp;</p>
Пәнаралық байланыс: дүниетану , музыка
Бастапқы білім: Қосудың орын аустырымдылық қасиеті

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

<p>&nbsp; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру шаттық шеңбері&nbsp; &nbsp;С.1.&nbsp; Өсемiз бiз күлiп-ойнап,&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;Он саусақтың саласындай, </p><p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Өсемiз бiз күлiп-ойнап, </p><p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Бiр адамның баласындай. </p><p> – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!</p><p> Ж.1.Оқушылар жұппен 11- ден 20 –ға дейінгі сандарды ойлап және оны қағазға жазуды сұраймын.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;Т.2. шағын топтарға бірігіп жазған сандарын ламинатталған қағаздарға салыстырып жазады&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 1 топ 11,12,13, </p><p> 2 топ 14, 15,16, </p><p> 3 топ 17,18,19, </p><p> 4 топ 20,19,18, </p><p> 5 топ12, 15, 19. </p><p> Дикриптр: Сандар қатарын дұрыс жазады; Берілген сандарды топта салыстырады.&nbsp;&nbsp;</p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3523d898005/images/5e35307607c75.jpg" style="width: 96px;"><br></p>

Сабақтың ортасы

(20минут)

<p>.Екі таңбалы сандар құрамы бейне жазба тыңдау. 11- ден 20 – ға дейінгі сандар құрамын анықтау.Тапсырмалар, мен жаттығулар орындау.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Ж.Жұмыс парағын жұппен орындайды.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Дискриптр -11- ден 20 ға дейінгі сандар қатарын біледі; -Сандар құрамын айыра алады; </p><p>С.Оқулықпен жұмыс: Қарындаштар . Оқушылар оқулықтағы иллюстарцияны қарайды және қойылған сұрақтарға жауап береді. Жауабы; Қарлығашта 14, Асхаттаа 17 қарындаш. Асхаттың қарындашы артық. 3-ке артық. Д.Мәшинелер жарысы ламинатталған қағаз бетіне орындайды.жұппен өзара тексеру жүреді. Жауабы: а) 15&gt;12, ә) 13&lt;19 . б) 9&lt; 18. в) 20&gt;10&nbsp; </p><p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; С. Ойлан,тап Неше жаңғақ?</p><p> 1.Портфелімде әуелі,</p><p>Он үш жаңғақ бар еді.</p><p> Екі – екіден тараттым.</p><p> Науат пенен Сағатқа,</p><p> </p><p>&nbsp;Самат пенен Маратқа.</p><p>Апасына Қанаттың, Екі-екіден тараттым.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;Айта қойшы, ал жаным.</p><p> 2. Барлығы қанша зат? </p><p> Дүкеннен сабын алдым,</p><p> Оның және қабын алдым</p><p>Екі дәптер, бір қарындаш </p><p>Өшіргішті тағыда алдым. </p><p> Есептеші сонда бәрі </p><p> Қанша болды, қолда бары?&nbsp; &nbsp; </p><p>сергіту жаттығу;&nbsp;</p><p>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Қағазға жазылған тірек сөздерді көрсеткенде оқушылар түрлі қимылдар көрсетеді. «Артық» - оқушылар аяқтарының ұшына тұрып қолдарын жоғары көтереді. «Кем»- жүрелеп отырып тізесін қолымен құшақтайды. «Тең» - дегенде қолдарын жанына қойып түзу түрады.&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p> <p><a href="ttps://bilimland.kz/k" target="_blank">ttps://bilimland.kz/k</a><br></p>

Сабақтың соңы

(10 минт)

<p>Д. Тест.<br></p><p>1. Әр санның көршілерін жаз.</p><p>&nbsp; 12&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 15&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;18&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;20</p><p><br></p><p>2. Санды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазып көрсетіңіз</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3523d898005/images/5e3534300d02b.png" style="width: 336px;"><br></p><p>3. Сандарды салыстырыңыз. &gt;, &lt; , = таңбаларының тиістісін қойыңыз.</p><p>19* 18&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;20* 19 1&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 2* 14&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 15*15<br></p><p>Дискриптр</p><p> Сандардың көршілерін табады; </p><p> Разядтық қосылғыштадың қосындысы түрінде жазады, Сандарды салыстыра алады;&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3523d898005/images/5e3535f6731a9.jpg" style="width: 96px;"><br></p>

Рефлексия

(5 мин)

<p>Оқушылар бірнеше сұраққа +; - таңбаларымен жауап береді. Сабақта маған не жеңіл болы? </p><p> Неден қиналдым ? </p><p> Екі таңбалы сандарды салыстыра аламын ба?&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>

Сабақ

1 сынып матиматика пәнінен&nbsp; Екі таңбалы сандар бөлімінде 11- ден 20 -ға дейінгі сандардың жазылуы және сандардың құрамын оқушылар меңгерді.

Файлдар:

Файлды ару сабақ

Пікірлер(0)