Фигуралар салу

Байтымбетова Гаухар Курманалиевна
Байтымбетова Гаухар Курманалиевна
Шымкент
Шымкент
№62 ЖОББМ
Математика
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Формуланы табу
Тақырып:

Фигуралар салу

14.01.2020
72
PDF жүктеу WORD жүктеу
Сабаққа негізделген оқу мақсаты:  3.3.1.5 берілген ауданы бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай ауданының қалай өзгеретінін түсіндіру 
Сабақ мақсаттары: <p>&nbsp;<b>Барлық білім алушылар</b>: Торкөз бетіне жазық фигураларды салу.</p><p><b> Білім алушылардың басым бөлігі</b>: Берілген параметрлер бойынша фигура салу. </p><p><b> Кейбір білім алушылар</b>: Фигураның пішіні өзгергенде оның ауданы қалай өзгеретінін түсіндіру.&nbsp; &nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>&nbsp;Тілдік дағдылар: </p><p>Фигураларды салу.</p><p> Терминология: Фигуралар, салу. </p><p> Талқылау: </p><p> - Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табу керек? </p><p> - Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табу керек? </p><p> Жазылым:</p><p> Есептің шешуін жазу.&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: &nbsp;Өзарасыйластық, жауапкершілік, еңбекқорлық.
Пәнаралық байланыстар: Жаратылыстану.
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім: &nbsp;фигуралар салу.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

басталуы:

(5мин.)

<p>&nbsp;Ынталандыру.</p><p> - Адамдар бұрынғы кезден өлшейтін және сызатын құралдарды қолданған. </p><p> Біздің кезімізге дейін жеткен құралдар бар ма?</p><p> Олар қандай деп ойлайсыңдар?&nbsp;&nbsp;</p>

Ортасы:

(30мин.)

<p>&nbsp;Өзектендіру. Суреттерді қараңыздар. Параллель және параллель емес түзулерді атаңыздар. Мұны қалай дәлелдеуге болады?&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e1d9887825e9/images/5e1d99deb7898.png" style="width: 215px;"></p><p><b>Мақсат қою (мәселелі жағдаят)</b> Бүгін біз өз білімімізді нақтылаймыз, әрқайсыңыздың басыңызда туындаған қандай да бір қиындықты тауып, оны түзейміз. </p><p><b> Өзіндік жұмыс</b> Оқушылар 2-ші мен 3-ші тапсырманы орындап, нәтижесін эталонмен салыстырады. Қиындықтарды түзету </p><p> Мұғалім орындалу барысының дұрыстығын тексереді. </p><p> – Кімде қиындық туындады? </p><p> – Сіз қай жерде қате жібердіңіз?&nbsp;</p><p>&nbsp; – Қате кетудің себебі неде?</p><p> – Егер өзіндік жұмыста ешқандай қиындық туындамаса, өз іс-әрекетіңіздің мақсатын құрастырыңыз. (Қосымша тапсырма орындау). </p><p> – Қиындық туындаған балалардың әрі қарайғы мақсаты қандай?</p><p> (Қатені түзету). –</p><p> Қателерді түзету алгоритмін қолданамыз.</p><p> – Әркім өз оқу мақсатын айтады. </p><p> Мұғалім бағалау критерийлері бар тапсырманы орындауды ұсынады.&nbsp; &nbsp;</p><p>Мен:</p><p> – параллель және қиылысатын түзулер сызуды, </p><p> – тіктөртбұрыш және шаршы (берілген қабырғалары бойынша) салуды; </p><p> – циркульдің көмегімен шеңбер сызуды; </p><p> – нүктелі қағазда қиылысатын жазық фигуралар сызуды және олардың қиылысуы мен бірігу нүктелерінің ауданын табуды білемін.&nbsp;</p><p><b>&nbsp; Өткенмен жұмыс</b>. Баланың білім деңгейіне қарай мұғалім жеке-жеке тапсырма береді. <b>Өзіндік жұмыс</b>. Балалар тапсырманы таңдау бойынша орындайды: симметриялы фигуралар, дөңгелектен жасалған өрнектер салады және дайындайды.&nbsp; &nbsp;</p>

Аяқталуы:

(5мин.)

<p>&nbsp;Рефлексия.</p><p> – Сабақтың басында алдымызға қандай мақсат қойдық? </p><p> – Осы мақсаттарға жете алдық па? </p><p> – Сіздерде қиындық туындаған ба еді? </p><p> – Сіз оларды өте алдыңыз ба?</p><p> – Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?</p><p> Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалауды ұсынады.&nbsp;&nbsp;</p><p>Үйге тапсырма: 5-тапсырма, 40-бет.</p>

Файлдар:

Файлды ару Фигуралар салу

Пікірлер(0)