Әке көрген оқ жонар
Әке көрген оқ жонар
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | А2 Тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтау. Ұлттық сөз әдебі мен этикеті формаларын сақтау |
| Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Тақырып бойынша диалогті бастайды, жалғастырады, аяқтайды. Оқушылардың көпшілігі: Тақырып бойынша диалогті бастайды, жалғастырады, аяқтайды. Мүмкіндігінше сөз әдебі мен этикет формаларын сақтайды Кейбір оқушылар: Тақырып бойынша диалог аяқтайды, ұлттық сөз әдебі мен этикеті формаларын сақтайды. |
| Бағалау критерийі | 1.Тақырып бойынша диалогті бастайды, жалғастырады, аяқтайды 2.Тақырып бойынша диалог құрастырған кезде ұлттық сөз әдебі мен этикеті формаларын сақтайды. |
| Оқу дағдыларының деңгейі | Білу. Түсіну. Қолдану. |
| Құндылықтарға баулу | Тарихтың, мәдениет пен тілдіңбіртұтастығы (өзарасыйластық, еңбексүйгіштік) |
| Пән аралық байланыс | Өзін-өзітану, әдебиет |
| Алдыңғы білім | «Әке мен бала» Ы.Алтынсарин |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Ынтымақтастық ахуалды қалыптастыру «Қос шеңбердегі комплименттер» Оқушылар екі шеңберге (ішкі және сыртқы) бөлініп, бір-біріне жүзін қаратып тұрады. Ішкі және сыртқы шеңберде бір-біріне бет қаратып тұрған оқушылар кезектесіп бір-біріне комплимент айтуы керек. Содан кейін ішкі шеңбердегілер оң жаққа бір адым жасап, алдында алмасып тұрған басқа оқушымен комплименттермен алмасады. |
|
|
Сабақтың басы (2мин) |
Сыныпты топтарға бөлу «Мозайка әдісі» бойынша топтарға бөлу.Шаңырақ пен әке бейнеленген суреттерді құрастырып ,сұрақ-жауап арқылы сабақтың тақырыбын ашамыз.Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийімен таныстырамыз. |
Әке, шаңырақ бейнеленген суреттер |
|
Үй тапсырмасын тексеру (4мин) |
Үй тапсырмасын тексеру Топтық жұмыс «Хикая картасы» бойынша алдыңғы сабақтағы «Әке мен бала» әңгімесінің мазмұнын еске түсіру. (Сабақ барысында ынталандыру мақсатында оқушылар тапсырма орындаған сайын шартты белгілер таратылады, мадақтау сөздері айтылады) |
Хикая картасы |
|
Дескриптор (2мин) |
Дескриптор «Ой шақыру» стратегиясы жеке жұмыс |
|
|
Сабақтың ортасы (8 мин) |
1-тапсырма(топтық жұмыс) |
Сөздіктерді пайдалану (қажет болған жағдайда) Кесте Видеофильм https//yotu.be/LxbudWHXZe4 |
|
Сабақтың ортасы (13мин) |
2-тапсырма«Stop-кадр»(жұптық жұмыс) |
Сөздіктерді пайдалану (қажет болған жағдайда) Кесте Видеофильм https//yotu.be/LxbudWHXZe4 |
|
Сабақтың соңы (5мин) |
«Сұрақты қағып ал» әдісі (Топтық жұмыс) |
Бұршақ салынған қапшық |
|
Кері байланыс (2мин) |
Кері байланыс |
Әр оқушыға жеке парақ таратылады. |
|
Үй тапсырмасы (2мин) |
Үй тапсырмасы |
Пікірлер(0)