Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері

Реймова Багдагул Кенжебековна
Реймова Багдагул Кенжебековна
Ақтөбе
Ақтөбе
Шубаркудукская СШ №2
Математика
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Сандармен амалдар. Есептер
Тақырып:

Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері

27.12.2019
326
PDF жүктеу WORD жүктеу
Сабақ мақсаттары

 Барлық оқушылар орындай алады: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолдануды үйренеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту ауызша орындайды;  

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері

(9/10/2019 жыл)

 «Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.

Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.

Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды.

1-тапсырма:

«Өз пікіріңді айт»ТЖ

Дескриптор: 1. Берілген мысалдарды талқылайды;

2. Екі амалды жақшасыз өрнектердің мәнін табады.;

3. Суретті пайдаланып, өрнек құрастырады, мәнін табады ;

Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар»

2- тапсырма:

«Есепте» ӨЖ

5e05de05af2fa.png

Дескриптор:

1. Сәйкес өрнектерді анықтап, байланыстырып сызады;

2. Берілген тапсырманы орындайды;

Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар»

Сергіту сәті «Логика әлеміне саяхаттау»

Шығармақ боп кеше есеп,

Жиналғанда 7 есек.

3-і ұйықтап отырды,

Болды сонда неше есек? (10)


Үстел үстінде төрт алма жатыр,

Оның біреуін ағам жеп қойды

 Сонда неше алма қалды? (3)


Қазып жүр құмды 15 мысық,

5-і жатыр күн ыстық.

Нешеу болды сен сана? (15)


Аулада 5 үйрек

1 үйрек тығылды

1 үйрек жығылды

Қалғаны неше үйрек? (3)


10 алманың жетеуін Досың сұрап алды.

Айтшы сонда нешеуі өз қолыңда қалады? (3)

3- тапсырма:

ЖЖ «Есепті шығар»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы жұпта талқылып, орындайды;

2. Есепті шығарады, бір-біріне түсіндіреді;

3. Сызба бойынша есептер құрастырады;

4.Сызба бойынша кері есептер құрастырады;

Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар»    


Үй тапсырмасы: 53-бет № 3

Кері байланыс: «Білім ағашы»  

Қосымша ақпарат

<p>&nbsp;Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? </p><p>Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. </p><p>Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.</p><p><br></p><p>Рефлексия</p><p>Топтарға таратылған житондар мен жұлдызшалар санына қарай бағалау, мадақтау</p>

Файлдар:

Файлды ару Қосу амалдарының ауыстырымдылық, терімділік қасиеттері

Пікірлер(0)