Таңдау критерийлері. Сараптама жүйесі. Жасанды интеллект.
Сабақтың мақсаты | а) білімділігі: оқушыларға ақпаратты таңдауда қандай критерилерға назар аудару керектігін, сараптама жасай білуді үйрету, ақпараттық жүйе бойынша білімдерін толықтыру; ә) тәрбиелігі: ақпаратты іздеуде және таңдауда ақпараттық мәдениетін қалыптастыру; б) дамытушылығы: болашақтың еншісіндегі, қазір даму үстіндегі технологиялармен таныстыру. |
---|---|
Сабақтың көрнекілігі | Интербелсенді тақта, компьютерлер, топтамалар, https://bilimland.kz сайты. |
Оқыту әдістері | Сөздік, практикалық, түсіндірмелі. |
Оқыту формалары | Жеке, топтық, ұжымдық. |
Пайдаланылған әдебиеттер | Н. Ермеков, М. Ермеков, С.Ноғайбаланова «Информатика» 10-11 сынып оқулығы, Б. Балапанов «Информатикадан 30 сабақ», «Информатика негіздері» журналы. |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен амандасу, түгелдеу, назарын сабаққа аудару, оқулық, дәптерлерінің толықтығын тексеру, жағымды көңіл-күй қалыптастыру. |
Үй тапсырмасын сұрау |
Өткен тақырып бойынша сұрақтар: |
Жаңа сабақты түсіндіру |
Ой қозғау. Ақпаратты іздеуде сұраныстарды кім қабылдайды және өңдейді?
|
Сабақты бекіту | Bilimland.kz сайтынан «Жаңа технология дегеніміз не?» бейнеролигі көрсетіледі. Оған мына сілтеме арқылы кіруге болады: Видеотоптама Кейін көрген фильм бойынша оқушылар бір-біріне сұрақ қояды. |
Сабақты қорытындылау | Жаңа материалды пысықтау, оқушылардың меңгерген білімдерін талдау. |
Бағалау | Оқушылардың белсенділігіне, үй тапсырмасының орындалуына, сұраққа жауабына баға беру. |
Үйге тапсырма | Тақырыпты оқу, интернеттен ақпарат іздеу, конспект жасау. |