Алғышартты цикл
Сабақ мақсаты Content |
- есептің алгоритмдік моделін алғышартты цикл арқылы құру; |
Бағалау критерийлері Evaluation criteria |
- есептің алгоритмдік моделін алғышартты цикл арқылы құра алады; |
Тілдік мақсаттар |
Пәндік терминология: Оқу және жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері |
Құндылықтарды дарыту |
Құрметтеу: топтық жұмыс кезінде жұптық қарым-қатынастарды дамытуды қамтиды. |
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
Бастапқы білім |
Алгоритм тұжырымдамасы, алгоритмді жазу түрлері, блок-схема, сызықтық және тармақталу құрылымдары. |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқу ресурстары |
Сабақтың басы 0-4 мин |
Hello!! Good afternoon! Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстырады. |
Презентация |
Сабақтың ортасы
|
1. Жаңа тақырыпқа кіріспе WHILE циклдік операторындағы DO түйінді сөзінен кейін; нүктелі үтір қойылмайды; WHILE операторының программада жұмысын толық аяқтау үшін, цикл денесінде міндетті түрде циклдің орындалуына қойылған шартқа байланысты ереже болуы тиісті; егер шарт ең басында жалған болса, онда цикл денесінің орындалу ретінде WHILE мүлде орындалмауы мүмкін; ең соңғы ескерту бойынша WHILE циклі қарапайым әмбебап цикл болып саналады. The number of repetitions of the loopback in the WHILE operator is detected during the program execution. That is, the number of repetitions is unknown; After the keyword DO in the WHILE cyclic operator; no semicolons are set; In order for the WHILE operator to fully execute the program, there must be a rule in the cycle body for the condition that the cycle is executed; if the condition is false at the very beginning, WHILE can not be executed at all as the execution of the loop body; The last note is that the WHILE cycle is a simple universal cycle. 2. Жаңа тақырып 3. Топтық жұмыс істеу Жұмыстарын сынып алдына шығарып, сұрақтарға жауап береді. 4. Жеке жұмыс |
Деңгейлік тапсырмалар
|
Сабақтың соңы 37-40 мин |
5. Рефлексия Сабақтың мақсатына оралу: • Не сәтті болды? • Не сәтсіз? |
Презентация |
Қосымша ақпарат
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды. |
Сабақ барысында ауызша және жазбаша қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды жұпта және сыныппен талқылайды. |
Жұппен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау |