Мектепке саяхат

Хабди Дамели
Хабди Дамели
Ақмола облысы
Зеренді ауданы Айдабол ауылы
Айдабол орта мектебі КММ
Дүниетану. Тарих компоненті
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Менің мектебім
Тақырып:

Мектепке саяхат

20.03.2020
0
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 1.1.2.2 мектептегі функционалдық аймақтардың орналасқан жерін анықтау
Сабақтың мақсаты: <p><b>Барлық оқушылар:</b>&nbsp; Мектепте қандай бөлмелердің болатынын, олардың неге арналғанын айта алады.</p><p><b>Көптеген оқушылар:</b> Мектептегі бөлмелердің орналасқан жерлерін өз бетінше анықтайды.</p><p><b>Кейбір оқушылар:</b> Сурет бойынша мәтін құрай алады. Ойын еркін жеткізе алады.</p>
Тілдік мақсаттар: <p>асхана – столовая – сafeteria; </p><p> кітапхана – библиотека – library; </p><p> дәрігер бөлмесі – медицинский кабинет – medical office.&nbsp;&nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: <p>1. Кілт сөздермен танысады және ауызша сөйлеуде қолданады </p><p> 2. Мектепте қандай бөлмелердің болатынын, олардың неге арналғанын біледі. </p><p> 3. Заттың атын, сөздердің мағынасын түсініп, тапсырмаларды орындап үйренеді.</p>
Бағалау критерийлері: Білім алушы мектептегі функционалдық аймақтарды атайды. Функционалдық аймақтардың орнын анықтайды&nbsp;&nbsp;
Құндылықтарды дарыту: Мектеп оқушыларының қоғамдық орындарда тазалық сақтауға, әдепті ұйымшыл,ұқыптылыққа ,еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Интербелсенді тақта&nbsp;
Пәнаралық байланыс: Математика. 1-тапсырманы орындаған кезде оқушылар «бірінші/екінші/үшінші қабаттарда»ұғымдарын қайталайды. Жаратылыстану. Оқушылар нысандарды бақылап, тиісті тұжырым жасауға үйренеді. Көркем еңбек . Оқушыларға жұмыс дәптеріндегі «Есіңе түсір және суретін сал» тапсырмасы орындауға беріледі. Бұл тапсырмада оқушылар мектептегі өзіне ұнайтан жерлердің суретін салады.&nbsp;&nbsp;
Бастапқы білім: Үйден мектепке дейнгі жол бағытын және жол қауіпсіздік ережесін біледі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(6 мин)

<p><b>Ұйымдастыру кезеңі: </b></p><p> Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру </p><p> Мейірімді жүрекпен, </p><p> Ақ пейілді тілекпен. </p><p> Амандасып алайық, </p><p> Бір жадырап қалайық&nbsp;&nbsp;</p><p><b>Үй тапсырмасын тексеру </b></p><p> «Серпінді әдіс» арқылы өткен сабақтарды қайталатамын - Апта күндерін ата (Дүйсенбі,сейсенбі,сәрсенбі,бейсенбі,жұма, сенбі,жексенбі) - Оқушы қандай болу керек? (Әдепті,ұқыпты,ұйымшыл) - Ата – анаңды қалай қуанта аласың? (Сабақты жақсы оқу,үлкенге құрмет кішіге ізет көрсете білуіміз керек - Күн тәртібін қалай сақтайсың? (Таңғы жаттығу,таңертеңгі ас,сабаққа бару,сабақ орындау,үйдегілерге көмектесу т б)&nbsp;&nbsp;</p> <p>&nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74bcff85e4f.png" style="width: 50%;"></p><p>Допты оқушыларға лақтыру арқылы ашық сұрақтар қойып жауап аламын.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(30 мин)

<p><b>«Миға шабуыл» әдісі </b></p><p> Сурет бойынша әңгімелеу.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74bd812734f.png" style="width: 25%;"><br></p><p> --Мектептің сыртқы көрінісі қандай? </p><p> --Өсіп тұрған нелерді көріп тұрмыз? </p><p> --Мектебіміздің сыртқы көрінісі сендерге ұнай ма?</p><p><br></p><p> </p><p><b> Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. </b></p><p> Смайликтер арқылы ынталандырамын. </p><p> «Жұбын тап» ойыны арқылы топқа бөлу </p><p> 1 топ асхана – столовая – сafeteria; </p><p> 2топ-кітапхана – библиотека – library; </p><p> 3топ - дәрігер бөлмесі – медицинский кабинет – medical office.</p><p><br></p><p> ( Ұ) 1.Тапсырма «Орнын анықта» ойыны Суреттегі мектеп бөлмелерінің орналасқан жерлерін анықтау. Әр топ өз жауабын ұсынады. Төмендегі сұрақтар бойынша әр топ өз ойларын ортаға салады. 1.Бөлмелер қайда орналасқан? 2. Неліктен ол жерде орналасқан? 3.Ол бөлмелер не үшін қажет?</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74be7527a84.png" style="width: 50%;"><br></p><p> (Т) «Саяхат жасау» тәсілі (МК) Мектеп сызбасы туралы ақпарат беру. </p><p> Топпен жұмыс. </p><p> 1-топ Кітапхана Мектептің сызбасын жаса. </p><p> 2-топ Асхана Саяхат жасай отырып баратын қысқа жолды анықта </p><p>3-топ Дәрігер бөлмесі Бұл бөлмелерге барып, бақылау жүргіз.</p><p> </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74bed1ca638.png" style="width: 50%;"><br></p><p> (Ж) Мектептегі өзіңе ұнайтын бөлмелердің суретін сал. </p><p> Қалыптастырушы бағалау </p><p> Смалик арқылы бағалау (Ұ) «Көз алдыңа елестет» «Егер мектепте бөлмелер болмаса, не болар еді?» бойынша оқушылар елестету арқылы өз ой пікірлерімен бөлісу (МК) оқулық бойынша ақпарат беру</p><p> Қалыптастырушы бағалау Шапалақ арқылы ( Ж) 4-тапсырма </p><p><br></p><p> Ботаға лабиринттегі заттарды тиісті жерге апаруғам көмектес</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74bf5f13908.png" style="width: 50%;"><br></p><p> Қалыптастырушы бағалау ауызша мадақтау сөздері&nbsp;&nbsp;</p> <p>Мектептің сыртқы көрінісі</p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74bdd07099e.png" style="width: 50%;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74be0772819.png" style="width: 50%;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74be322bc95.png" style="width: 85px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74be41c72d8.png" style="width: 91px;"></p><p>Суретпен жұмыс Математикамен байланыстыру арқылы оқушыларға ашық сұрақтар қоямын.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p>Мектептің сызбасы 1 қабат </p><p> 2 қабат </p><p> 3қабат&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74bf1503b35.png" style="width: 89px;"></p><p><br></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74bf1ed7dc8.png" style="width: 75px;"></p><p><br></p><p>Суретпен жұмыс</p>

Сабақтың соңы

(2 мин)

<p>«Суреттерді дұрыс таңда» тапсырмасы бойынша </p><p> Мысалы, градусник. Бұл заттың атауын айтып, оны «Дәрігер бөлмесі» деген жазуы бар үлестірме парақшалардың жанына қояды. «Кітап» бұл затты кітапхана деген сөзі бар парақша жанына қояды.&nbsp;&nbsp;</p> Үлестірме парақшалар градусник ,кітап, кесе, екпе,дәптер,шәйнек т б заттар&nbsp;&nbsp;

Рефлексия

(2 мин)

<p>«Блоб ағашы» арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. </p><p> Блоб ағашы тәсiлi - оқушылар өзiн-өзi бағалайды. Сабақ соңында оқушы сабақта өзiн қалай ұстады, қандай дәрежеде өз бiлiмiн көрсете алды, ағаштан өзiн тауып бояп қояды. Жұппен жақсы жұмыс iстесе, құшақтасып отырған екi адамды белгiлейдi. Сабаққа араласпаса, жерде бұртиып жатқан баланы бояп қояды.&nbsp; &nbsp; &nbsp;</p> <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e74b9519af35/images/5e74c064dcde4.png" style="width: 50%;"><br></p>

Пікірлер(0)