Баға. Сан. Құн
Математика
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Тиімді есептеу жолдары
Тақырып:
Баға. Сан. Құн
17.03.2020
256
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 2.5.1.3 - бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға; мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару; кері есеп құрастыру және шығару |
Сабақтың мақсаты: | Монеталарды ажыратуды және олармен әртүрлі амалдар орындауды үйрену |
Тілдік мақсаттар: | «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарымен байланысты есептер құрастыру жəне шығару |
Күтілетін нәтиже: | <p>Барлық оқушылар: «Баға», «сан», «құн» ұғымдарын біледі. </p><p> Бірқатар оқушылар: Бірдей қосылғыштардың қосындысын табады, бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдайды </p><p> Кейбір оқушылар: «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарына байланысты есептер құрастырады жəне шығарады </p> |
Бағалау критерийлері: | <p>Монеталарды ажыратады және олармен әртүрлі амалдар орындайды ;</p><p>Көрсетілген бағаны қандай қағаз ақша және монеталармен жинай алады ;</p><p>Теңлеулер құрастыра алады, мәнін таба алады; </p> |
Құндылықтарды дарыту: | <p>Монеталарды ажыратады және олармен әртүрлі амалдар орындайды </p><p>Заттың құнын есептей алады</p><p> Заттың бағасын таба алады</p><p> Заттың санын есептей алады</p><p>Көрсетілген бағаны қандай қағаз ақша және монеталармен жинай алады</p><p><br></p> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Көрсетілген кесте бойынша есептер құрастырады , оларды шығарады |
Пәнаралық байланыс: | дүниетану, жаратылыстану |
Бастапқы білім: | Монеталарды ажырату және олармен әртүрлі амалдар орындау |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 мин) |
<p>Жаңа топ құру </p><p> Психологиялық ахуал қалыптастыру.</p><p> Ана тілің арың бұл, </p><p> Ұятың боп тұр бетте. </p><p> Өзге тілдің бәрін біл,</p><p> Өз тіліңді құрметте. </p><p> «Жалаулар» арқылы топқа бөлінеді. </p><p>Оқушыларды қалаған жалауларын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отырады. </p><p> 1-топ «Бақыт жалаулары»</p><p> 2-топ «Арман жалаулары» </p><p> 3-топ «Қуаныш жалаулары» </p><p> Жұмыс ережесіне келісу ● Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!</p><p> ● Уақытты үнемдейміз! ● Нақты,дәл жауап береміз! </p><p> ● Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! </p><p> ● Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! </p><p><br></p> | <p>Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.</p><p> Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. </p> |
Сабақтың ортасы (20 мин) |
<p>Жұптық жұмыс.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706b3e3ba3a.png" style="width: 49px;"> - 5 теңге </p><p>6 қарындаш - ? тг </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706b828a020.png" style="width: 86px;"> - 8 тг </p><p>24 тг - ? өшіргіш </p><p>3 сызғыш -27 тг</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706b9d4e280.png" style="width: 142px;"> - ? тг </p><p>Ереже құрастырады Қ = Б х С С = Қ : Б Б = Қ : С </p><p><br></p> | <p>Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, </p><p>тиімді кері байланыс орнату.</p> |
Сабақтың соңы (10 мин) |
<p>Теңдеулер құрастырып, оларды шығарады </p><p>Х + <img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c02106cc.png" style="width: 52px;"> = <img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c1473bac.png" style="width: 45px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c1fba9f2.png" style="width: 57px;"> - Х = <img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c33e2f94.png" style="width: 46px;"></p> | <p>Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау;</p><p>тиімді кері байланыс орнату</p> |
Рефлексия (5 мин) |
<p>• «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарын білу; </p><p>• есептер шығару барысында «баға», «мөлшер» (сан), «құн» шамаларының өзара тəуелділігін пайдалану, </p><p>200 тг, 500 теңгелік монеталар мен купюраларды ажырату жəне олармен түрлі операцияларжүргізу; </p><p> «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарымен байланысты есептер құрастыру жəне шығару. Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалау ұсынылады </p> | Оқушылар сабақтаналғанәсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалар арқылы білдіре алады |
Файлдар:
Файлды ару
Баға. Сан. Құн
Пікірлер(0)