Қ Сатбаев жан-жақты ғылым

Куштаева Зада Есентасовна
Куштаева Зада Есентасовна
Ақтөбе
Темір
Копинская средняя школа
Қазақстан тарихы
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым
Тақырып:

Қ Сатбаев жан-жақты ғылым

03.03.2020
279
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): -8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру
Сабақтың мақсаты: -Барлық оқушылар: Қ.Сәтбаевтың ғылымға қосқан үлесін, ғылыми еңбектерін талдайды және бағалайды. Көптеген оқушылар: Ғалымның Қазақстан өнеркәсібін дамытуға қосқан үлесін талдайды. Кейбір оқушылар: Қ.Сәтбаевтің ашқан кен орындарын және орналасқан жерлерін дәлелдейді.  
Тілдік мақсаттар: -Пәнге тән лексика мен терминалогия: • феномен • геология • академия 1. Тірек сөздер арқылы Қ.Сәтбаевтың еңбектеріне тірек сызба құрастырады (жазылым дағдысы) 2. Қ.Сәтбаевтың тарихта қалдырған еңбектерін айтады (айтылым дағдысы) 3. Қ.Сәтбаевтың атқарған қызметі туралы мәтін жұмысын жасайды (оқылым дағдысы)  
Күтілетін нәтиже: -
Бағалау критерийлері: -Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Әр бір оқушының әрекетін,топтық жұмысқа қосқан үлесін қадағалау, критерий бойынша бағалау «Тоғыз құмалақ» ойынында жинақтаған құмалақтарды санау арқылы оқушылар бағаланады  
Құндылықтарды дарыту: -«Мәңгілік Ел» идеясы аясында оқушылардың патриоттық сезімін ояту және тұлғаға кұрмет көрсету.
АКТ-ны қолдану дағдылары: -АКТ-ны қолдану барысында техника қауіпсіздік ережесін пайдалану  
Пәнаралық байланыс: -География, әдебиет
Бастапқы білім: -ХХғ 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым саласындағы жетістіктері мен кемшіліктерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

-Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, сабаққа даярлау. Сыныпта жағымды ахуал туғызу Топтастыру: «Ойлан – жұптас - бөліс» әдісі Оқушыларды 1-топ: сары кәмпит 2-топ: көк кәмпит 3-топ: қызыл кәмпит  

Сабақтың ортасы

-Сергіту сәті: «Қара жорға» биі БК. Қ.Сәтбаевтың ғылымға қосқан үлесін, ғылыми еңбектерін талдайды, бағалайды. Қ.Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібін дамытуға қосқан үлесін геологиялық деректер арқылы анықтайды. 1-тапсырма: Қ.Сәтбаевтың атқарған қызметі туралы портрет жасайды.       

Сабақтың соңы

-Кері байланыс Рефлексия «Табыс ағашы» әдісі Жасыл алма – «Сабақ өте ұнады, толық түсіндім» Сары алма – «Маған әлі де түсініксіздеу» Қызыл алма – «Сабақты мүлдем түсінбедім»     -Призентация Плакаттар Фломастерлер  

Рефлексия

-Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?   -Призентация Плакаттар Фломастерлер  

Пікірлер(0)