Портрет түрлері Атақты адамның портретіне жақтау жасаймыз

Шуренова Гаухар Сагидуллаевна
Шуренова Гаухар Сагидуллаевна
Ақтөбе
Шұбарқұдық
№3 Шұбарқұдық орта мектебі
Көркем еңбек
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Өнер
Тақырып:

Портрет түрлері Атақты адамның портретіне жақтау жасаймыз

02.03.2020
78
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):   Портрет түрлері Атақты адамның портретіне жақтау жасаймыз  
Сабақтың мақсаты:     Барлық оқушылар жасай алады: • • өзінің шығармашылық жұмысының идеясын, жасалу жолдары мен қолданған материалдары туралы айта алады; Оқушылардың көбі жасай алады: • Алған білімі бойынша жоба жасап, мұғалімнің көмегімен түсіндіре алады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: • Тақырыпқа байланысты қосымша тапсырмаларды орындай алады  
Тілдік мақсаттар:     Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.  
Күтілетін нәтиже:    Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.  
Бағалау критерийлері:  • Берілген тақырып бойынша тапсырмаларды орындайды. • Алған білімі бойынша жоба жасап, мұғалімнің көмегімен түсіндіре алады. • Тақырыпқа байланысты қосымша тапсырмаларды орындай алады.  
Құндылықтарды дарыту:  Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.  
АКТ-ны қолдану дағдылары:   Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;
Пәнаралық байланыс:   Дүниетану, қазақ тілі, әдебиеттік оқу.
Бастапқы білім:   Оқушылар көлемді жұмыс жасауға дағдыланған. Шығармашылық зерттеу дағдыларын қолдана отырып, оқушылар әр түрлі геометриялық денелерді зерделеген. Өздерінің шығармашылық идеяларын ойластырды және көлемді архитектуралық бұйымдар жасап, бағалады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

  Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Өз күлкіңмен бөліс!» жылулық шеңбер Балалар шеңбер құрып тұрады,бір-біріне жылы сөздер айтып,әдемі күлкілерін сыйлайды.педагог үй жануарларын атап шығуды және неліктен үй жануарлары деп аталатынын естеріне түсіруін сұрайды. Сандар арқылы Ортаға бала санына қарай 3 түрлі сан қойыладыОқушылар қағазды алып, артындағы сандар бойынша топтасады. Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау  

Сабақтың ортасы

 Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) «Көршіңе әңгімелеп бер» Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. Оқушыларға шыршаны безендіруге немесежаңажылдық сыйлық ретінде ұсынуға болатынқұрамақтардың бірнеше нұсқасын ұсынуға болады. Көркем шығармалар. (Ж)Жұппен талқылауүшін қарапайым табиғи нысанды таратып беріңіз, мысалы, ағаш. Келесі сұрақтарды талқылауға ұсыныңыз: • Бейнелер қандай материалда орындалған? • Қандай ағаштар табиғаттан бейнеленген, ал қайсы өзгертілген? • Өз жауабыңызды түсіндіріңіз. Неге олай ойлайсыз? (С) Мұратбаев Абдуахаттың және Попова Светлананың жұмыстарын көрсетіңіз. Сұрақтар қойыңыз: • Картинаны қазақстандық суретші салғанын анықтауға бола ма? Неге? • Бұл картиналардың ерекшелігі неде? (Ө, Қ)Оқушыларға гүлдің стилизацияланған суретін салуды ұсыныңыз. Оқушылар гүлді түрлі-түсті акварель бояуымен бояп, кей бөлшектерін фломастермен қоса алады. Дескриптор:  

Сабақтың соңы

   Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады.    

Рефлексия

<p>&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e5c94bc8f297/images/5e5c9c14e9507.png" style="width: 263px;"></p>

Пікірлер(0)