Қазақстанда мал шаруашылығының қалыптасуы

Сарсенбаева Саулет Жамаладиновна
Сарсенбаева Саулет Жамаладиновна
Ақтөбе облысы
Ақтөбе қаласы
Әл-Фараби атындағы № 21 мамандандырылған гимназиясы
Қазақстан тарихы
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Ежелгі көшпелілер өмірі
Тақырып:

Қазақстанда мал шаруашылығының қалыптасуы

28.12.2019
200
PDF жүктеу WORD жүктеу
Қазақстанда мал шаруашылығының қалыптасуы <p>оқу мақсаты: көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін білу</p><p>Бағалау критерийлері:  Көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуы туралы біледі  Көшпелі мал шаруашылығының тиімділігін дәлелдейді  Картадан шаруашылықтың дамыған аймағын тауып белгілейді  Көшпелілер өміріндегі мал шаруашылығының маңыздылығын анықтайды, төрт түлікті,маусымдық жайылымды айыра алады  Көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін біледі, дәлел келтіре алады&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Псхологиялық ахуал

(сабақтың барысы)

<p>"Мен Отанымды сүйемін, себебі....."&nbsp; оқушылар сөйлемді жалғастырады</p><p>Үйге берілген төрт түлік мал жайындағы жұмбақтарды бір-біріне жасырып, шешуін табады</p><p>"Стоп-кадр" әдісімен "Bilimlend.kz" сайтының&nbsp; &nbsp;"Қазақстанда көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуы" бейнефильмі көрсетіледі. "Сәйкестендіру" тапсырмасы бойынша Маусымдық жайылым түрлерін сәйкестендіреді.&nbsp; әр тапсырманың соңында дескрипторлармен таныстырылып, төрт түлік малдың төлдерінің суреттері бойынша бағалау жүріп отырады. "Картаны жандандыр" әдісі бойынша кескін картаға көшпелі мал шаруашылығының түрлерінің қалыптасқан аймақтарын төрт түлік малдардың суреттерін&nbsp; &nbsp;жапсыру арқылы анықтайды және "Bilimlend.kz" бейнефильм арқылы жұмыстың дұрыс орындалғанын тексереді.&nbsp; &nbsp;"Ой-талқы"- "көшпелілер әлемдік өркениетке үлес қосты ма?" сауалына оқушылар дәйек келтіре отыра жауап береді, соңында "Ұлы Даланың жеті қыры" мақаласымен&nbsp; суреттері көрсетіліп, оқушы жауаптары нақтыланады. Мұғалім "Юнеско" тізіміне енген Қазақстанның материалдық емес мәдени мұралары тізімін қосымша атап кетеді&nbsp; және сыныпта домбыра тартатын бір оқушы күй орындап береді. Сабақ соңында "Тарихи диктант" алынып, оқушылар диктанттан қате сөйлемдердің&nbsp; дұрыс жауабын айтады.</p> <p>оқулық мәтіні, суреттер,&nbsp;</p><p>Bilimlend.kz</p>

Файлдар:

Файлды ару "Қазақстанда көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуы"

Пікірлер(0)